Halk TV yazarı Murat Ağırel'e canlı yayında tehdit: Ayağını denk al

Halk TV yazarı Gazeteci Murat Ağırel, "Tuzlaspor’u araştırırken Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray kongre üyesine ulaştım" başlıklı yazısı nedeniyle bir spor yayınında tehdit edildi.

Halk TV yazarı Murat Ağırel'e canlı yayında tehdit: Ayağını denk al
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2023 19:14

Tepki yağdı! Halk TV'nin yazarlarından olan Murat Ağırel'e tehdit. Youtube kanalı Taktik Mania Plus'ın yayınında gazeteci Murat Ağırel tehdit edildi.

Tuzlaspor'un yüksek bilet fiyatlarına rağmen hepsini sattığı fakat tribünlerde kimsenin olmadığı ortaya çıkmış, kara para aklama iddialarının ardından soruşturma başlatılmıştı. 

Programda, Murat Ağırel'in, 21 Kasım Salı günü Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan "Tuzlaspor’u araştırırken Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray kongre üyesine ulaştım" başlıklı yazısı konuşuldu. 

Ağırel'in Galatasaray'ın "pisliğin içinde gibi göstermeye çalıştığını iddia eden program sunucuları Ağırel'i tehdit etti.

Nevzat Dindar, "Murat Ağırel, ayağını denk al açık ve net söylüyorum. Gazetecilik yap amenna. Zaten bu yönünü kimse eleştiremez, bir şey söyleyemez. Ama son dönemde yaptığın paylaşımlar ve Galatasaray'ı işi içeresine çekme çaban yakışıksız. Cumhuriyet'i kullanman da hiç kabul edilebilir değil" ifadelerini kullandı.

2.jpg

Alper Mert ise "Bunu senden isteyenlere gerekli duruşu sergilemeni bekliyoruz. Belli ki bunu senden isteyenler var. Arkadaşlar unutmayın evden Galatasaray'ın cenazesine diye gidersiniz, Galatasaray'a bir bakmışsınız sizin selanızı okutuyor" diye konuştu.

Tehdide Twitter hesabından yanıt veren Murat Ağırel, "Gördüğümü yazarım, araştırıp anladığımı anlatırım. Kimseye de sormam. Kovulurum yine yazarım, anlatırım. Kağıdım kalmaz duvara taşa yazarım. Ben gazetecilikten hiçbir güç karşısında boyun eğmeden gerçeği anlatmayı anlıyorum. Gel gör ki sonunda canlı yayında ölümle tehdit ediliyorum. Hodri meydan. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Sizin bir hesabınız varsa milletin de hesabı var" dedi. 

Kaynak: gazeteduvar.com.tr

Etiketler :