Hastaların beklediği haber geldi! Geri ödeme listesine 44 ilaç alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, hastaların dört gözle beklediği haberi verdi. 38'i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilacın daha bedeli ödenecek ilaçlar listesine koyuldu.

Hastaların beklediği haber geldi! Geri ödeme listesine 44 ilaç alındı
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2023 21:39

Eczanelerde uzun zamandır bulunamayan ilaçlar ve son zamanlarda artan ücretler hastaların elini ayağını bağlayan kritik bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sosyal güvenlik alanında sağladıkları destekler ile vatandaşların yanında olduklarını özellikle vurguladı.

Paylaşımında, 9 kanser, 2 diyabet, 4 alerjik rinit ve astım, 3 sindirim sistemi, metabolik hastalık, hipertansiyon, multiple skleroz ve 6 kalp damar hastalıklarında kullanılan ilaçlar başta olmak üzere 44 ilacın geri ödeme listesine alındığı bilgisini veren Işıkhan, şunları kaydetti:

"Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından 38'i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilaç 'Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesine' alındı. Böylelikle bedeli ödenecek yurt içi ilaç sayısını 8 bin 375'e çıkardık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim."

Muhabir: Ömer Olcay-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :