Hatay'da Kaynak Suyu Zehirlenmesi: 236 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

Hatay'ın Arsuz ilçesinde 236 kişi, içtikleri kaynak suyundan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvurdu. Hastaların büyük kısmı tedavilerinin ardından taburcu edilirken, 4 kişi gözetim altında tutuluyor.

Hatay'da Kaynak Suyu Zehirlenmesi: 236 Kişi Hastaneye Kaldırıldı
Yayınlanma Tarihi : 09 Temmuz 2024 19:08

Hatay'ın Arsuz ilçesinde 236 kişi, içtikleri kaynak suyundan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvurdu. Hastaneye kaldırılan kişilerden 232'si ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edilirken, hamile 2 kadın ve 2 çocuk ise yoğun tedbir altında tutuluyor.

Olay, Arsuz'un Tartarlı ve Işıklı mahallelerinde yaşandı. Bölge sakinleri, önceki gün dağdan çıkan kaynak suyundan içtikten sonra karın ağrısı ve ishal şikayetleri yaşamaya başladı. Rahatsızlanan kişiler, Arsuz Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Hastaneye kaldırılan 236 kişiden 232'si ayakta tedavi gördükten sonra evlerine gönderildi. Hamile 2 kadın ve 2 çocuk ise tedbir amaçlı olarak hastanede tutuluyor.

Zehirlenme sebebinin tam olarak netleşmediği bildirilirken, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri kaynak suyundan numune alarak incelemeye başlattı.

Yetkililer, bölge sakinlerini şebeke suyundan içmeleri konusunda uyardı.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :