İstanbul'da nefes kesen operasyon! Zaza Doğan suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk polisinin gücünü bir kez daha gösterdi. İstanbul merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen Kafes Operasyonu gerçekleştirildi. "Zaza Doğan" organize suç örgütü yok edildi.

İstanbul'da nefes kesen operasyon! Zaza Doğan suç örgütü çökertildi
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2023 21:49

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk polisinin başarıyla çökerttiği bir çeteyi daha duyurdu. Son zamanlarda üst üste yapılan başarılı operasyonlarla suç örgütlerine büyük darbeler vuruluyor. Son olarak bir örgütün daha sonu geldi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, elebaşı Doğan Aykut olan "Zaza Doğan" organize suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli Muğla, Bursa ve Mersin'de eş zamanlı operasyon yapıldığını belirtti.

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda 47 şüphelinin yakalandığı bilgisini paylaştı.

Yerlikaya, suç örgütüne yönelik şunları kaydetti:

"İstanbul genelinde 2 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdiği, anlaşmazlık yaşadıkları 3 şahsı silahla yaraladıkları, alacak verecek konularında sözde mahkeme kurdukları ve maddi menfaat sağladıkları, korkutma amaçlı toplamda 6 farklı iş yeri ve ikamete silahla ateş ettikleri, uyuşturucu madde ticareti yaptıkları, örgütün gücünü gösterme amaçlı silahlı gezerek sosyal medyada paylaşımlar yaptıkları, 2 şahsı kaçırıp alıkoyarak eziyet ettikleri tespit edildi."

Operasyonlar kapsamında 8 tabanca ve 1 kilogram uyuşturucunun da ele geçirildiğini bildiren Bakan Yerlikaya, operasyonu düzenleyen polisleri tebrik etti.

Yerlikaya, operasyon görüntülerini de paylaştı.

Muhabir: Hüseyin Cem Dağıstanlı-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :