İstanbul'daki Üniversite Öğrencilerinden Filistin'e Destek Eylemi: "Filistin'de Soykırıma Dur De!"

İstanbul'daki 20 üniversiteden öğrenci, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını Beyazıt Meydanı'nda protesto etti. Öğrenciler, pankartlar taşıyarak ve sloganlar atarak Filistin'e desteklerini gösterdiler.

İstanbul'daki Üniversite Öğrencilerinden Filistin'e Destek Eylemi: "Filistin'de Soykırıma Dur De!"
Yayınlanma Tarihi : 18 Mayıs 2024 22:00

İstanbul'daki 20 üniversitenin öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını Beyazıt Meydanı'nda protesto etti. Öğrenciler, "Filistin'de soykırıma dur de", "Gazze'deki 12 üniversitenin tamamı İsrail tarafından yok edildi" ve "Filistin halkı yalnız değildir" gibi sloganlar attı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; 

Meydanda toplanan öğrenciler, "Filistin'de soykırıma dur de", "Gazze'deki 12 üniversitenin tamamı İsrail tarafından yok edildi", "Filistin halkı yalnız değildir", "Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil", "Özgür Filistin'in yanındayız" ve "İnsanlık ölüyor, dünya seyrediyor" yazılı Türkçe, İngilizce ve Arapça pankartlar taşıdı.

Öğrenciler bir süre "Meydanda, kampüste, intifada her yerde", "Hamas'a selam, direnişe devam", "Nehirden denize, özgür Filistin", "Gazze'nin izzeti, diriltiyor ümmeti" ve "Katil İsrail, Filistin'den defol" sloganları attı.

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Abdullah Muhammed Khan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından ortak basın bildirisini okuyan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Murat Faruk Alparslan, İsrail rejiminin Filistin'de sürdürdüğü işgal, soykırım ve tehcirin 7 Ekim'de başlamadığını, 75 yılı aşkın süredir devam ettiğini söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :