İsviçre Merkezli Finans Kuruluşu'ndan depremzedelere müjde

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle evsiz kalan 310 vatandaşımız için İsviçre merkezli finans kuruluşunun konut yapacağını duyurdu.

İsviçre Merkezli Finans Kuruluşu'ndan depremzedelere müjde
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2023 22:58

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler 11 ilde taş üstünde taş kalmadı. Depremlerden en çok etkilenen şehirlerden biri olan Malatya'da zor durumda kalan vatandaşlara müjdeli haber geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yaka Mahallesi sınırlarında ilgili firmaya tahsis edilen 30 dönümlük alana yapılacak 31 metrekare büyüklüğündeki 310 geçici konut, kısa süre içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

İsviçre merkezli finans kuruluşunun Türkiye temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Gürkan, yapılacak projenin kente hayırlı olmasını temenni ederek, yetkililere teşekkür etti.

Konutların yapılacağı yerlerle ilgili gerekli çalışmaları yaptıklarını aktaran Gürkan, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızın bir an evvel sıcak bir yuvaya kavuşması noktasında yapmış olduğumuz değerlendirmede İsviçre merkezli finans kuruluşumuz Malatya'ya 310 geçici konut yapılması noktasındaki kararlarını belediyemize iletti. Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli altyapı ve dökümantasyon çalışmalarını tamamlayarak inşallah en kısa sürede Yaka Mahallesi sınırları içerisinde 310 ailemizin yerleşeceği 31 metrekare büyüklüğündeki konutlar her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde yapılacak."

Finans kuruluşunun Türkiye Temsilcisi Nazmi Ölmezyiğit ise konutları 1,5 ayda tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Muhabir: Volkan Kaşik-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :