Kapadokya'da sonbahar manzaraları! Fotoğraf çekmek için yarışıyorlar

Kapadokya'yı ziyaret turist ve vatandaşlar, sonbahar renklerine bürünen doğada kendini kaybediyor.

Kapadokya'da sonbahar manzaraları! Fotoğraf çekmek için yarışıyorlar
Yayınlanma Tarihi : 24 Ekim 2023 22:06

Türkiye'nin en nadide doğal güzelliklerinin bulunduğu Kapadokya sonbahar renklerine büründü. Her mevsim farklı manzarayla turistlerin ilgisini çeken Kapadokya'da doğal güzellikler her mevsim olduğu gibi bu aylarda herkesi kendine çekiyor.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndeki Kapadokya'da, havaların soğumaya başlamasıyla renk değiştiren yapraklar, bölgenin doğal güzelliğine katkı sunuyor.

Yerli ve yabancı konuklar, sıcak hava balonları ile gökyüzünden seyredebildikleri bölgeyi, vadi yürüyüşü yaparak da keşfediyor.

Turistler, Nevşehir'in Göreme beldesi çevresindeki arazide kayısı ağaçlarının sararan yaprakları arasında gezerken, düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler de yamaçlarda objektif karşısına geçiyor.

Bölgede gezinti yapan yabancı turistlerden Mary Sevillo, AA muhabirine, Kapadokya'yı daha önce ilkbaharda ziyaret ettiğini, sonbaharda da güzel bir manzarayla karşılaştığını belirterek, "Kapadokya'yı çok seviyorum. Doğum günümü burada geçireceğim için çok mutluyum." dedi.

Kryna Macahor ise doğanın bahşettiği renklerin güzel bir görüntü sunduğunu ifade ederek, "Kapadokya, gezilmesi gereken bir yer. Gün doğumunda sıcak hava balonları da ayrı güzellik katıyor." diye konuştu.

Muhabir: Behçet Alkan-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :