Meteoroloji uyardı: Yarın yurdun doğu kesimlerinde şiddetli yağış var!

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıya göre yarın yurdun doğu kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren çok kuvvetli yağış bekleniyor. Yetkililer su baskınlarına karşı uyardılar

Meteoroloji uyardı: Yarın yurdun doğu kesimlerinde şiddetli yağış var!
Yayınlanma Tarihi : 21 Aralık 2023 14:49

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren doğu bölgelerde görülecek yağışların Bingöl, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır, Adıyaman ve Batman'ın kuzey, Muş ve Van'ın güney, Bitlis'in güney ve batı, Mardin'in doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ŞIRNAK VE HAKKARİ İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Şırnak'ın doğusu ile Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli olması beklenen yağışların, cumartesi gece saatlerine kadar etkili ve genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, 1200 metre üzeri rakımlı kesimlerde yoğun kar şeklinde olacağı öngörülüyor.

Antalya il genelinde bugün devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanağın ise gece saatlerinde etkisini kaybedeceği ancak yarın öğleden sonra doğu kıyılarında tekrar kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Muhabir: İsa Toprak - Anadolu Ajansı

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :