Naci Görür ve Ahmet Ercan arasında İstanbul depremi kavgası

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın sözlerine sert sözlerle yanıt verdi. Naci Görür ve Ahmet Ercan arasında İstanbul depremi polemiği yaşandı.

Naci Görür ve Ahmet Ercan arasında İstanbul depremi kavgası
Yayınlanma Tarihi : 02 Mart 2024 17:03

Büyük İstanbul depremi ne zaman olacak merak edilirken Naci Görür'den sert bir açıklama daha geldi. Son dönemde yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Naci Görür bu kez Ahmet Ercan ile sosyal medyadan tartıştı.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım!” diyen Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Depremi değil, depreme karşı önlem alalımı konuştuklarını vurgulayan Görür, şu açıklamayı yaptı:

“Arkadaşlar, zaman zaman, X’te yazışmalarınızı , sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor. Korkmalarını anlıyorum. Korku insani bir duygu ama daha dün onbinlerce canımızı kaybettiğimiz bir ortamda ülkemizdeki kentleri deprem dirençli yapalım, insanımız ölmesin söyleminden niye rahatsızlık duyarlar ki. Biz burda depremi değil depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz. Lütfen içinize sevgi dolsun, kendinize gelin.”

Kaynak: Gazete Pencere

Etiketler :