SONAR Araştırma son anketi paylaştı! Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'un oy oranı

Yerel seçimler yaklaşırken Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum'un oy oranları da belli oldu: İstanbul'da kim önde?

SONAR Araştırma son anketi paylaştı! Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum'un oy oranı
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2024 00:39

SONAR Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı! Yapılan ankete göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oy oranı ile AK Parti İstanbul adayı  Murat Kurum'un oy oranı belli oldu. Bu sonuçlar, önümüzdeki seçimlerde İstanbul'un kaderini belirleyecek önemli bir veri olarak değerlendirilmekte.

SONAR Araştırma, son İstanbul anket sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçlarına göre Ekrem İmamoğlu, 41.1 puan ile ilk sırada yer aldı. AKP’nin adayı Murat Kurum 40.6, DEM Parti adayı 6.5 puanda olduğu görüldü.

Hakan Bayrakçı’nın sahibi olduğu SONAR Araştırma’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin son anketinin sonuçlarını paylaştı.

Ankette katılımcılara “Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi parti adayına oy vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusu yöneltildi.

Kararsızların orantısal olarak dağıtıldığı ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 41.1 puan ile ilk sırada yer aldı.

AKP’nin adayı Murat Kurum 40.6 ile İmamoğlu’nun ardından ikinci sırada yer aldı.

Anket, Başak Demirtaş’ın aday olmayacağını açıklamasından önce yapılan ankette, DEM Parti adayı olarak Demirtaş gösterildi. Başak Demirtaş’ın oyu 6.5 puan olarak görüldü.

İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu’nun oyu 4.3 puan olurken,

Yeniden Refah Partisi adayının oyu 2.1 puan oldu.

SONAR’ın anketini paylaşan Sözcü yazarı Aytunç Erkin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerle konuştu.

İmamoğlu’na yakın isimler, şu değerlendirmeyi yaptı: “Başak Demirtaş’ın adaylığı diğer adaylıklardan farklı. Duygusal bir durum var ortada. Bir anket yaptırdık. Orada Başak Hanım da var. Yüzde 2 gibi bir farkla İmamoğlu önde. Başak Demirtaş da yüzde 7 çıkmış. Biz oralardan alırız, daha toparlanır. Şunu söyleyebilirim: Yüzde 7 yüksek. Normal aday çıkarsa 3.5.- 4’te kalırdı. Başak Hanım’ı da yüzde 3’lere çekmek gerekiyor.”

sonar.webp

Kaynak: Sözcü