Tanju Özcan, Gerçek Gündem'in haberini alıntılayarak Bahçeli'ye yanıt verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, sokak köpeklerinin uyutulmasını içeren yasa tasarısına ilişkin açıklamalarının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Tanju Özcan, Gerçek Gündem'in haberini alıntılayarak Bahçeli'ye yanıt verdi
Yayınlanma Tarihi : 26 Mayıs 2024 19:56

AKP tarafından hazırlanan ve sokak köpeklerinin uyutulmasını öngören yasa tasarısı, kamuoyunda büyük tartışmalara neden oluyor. Tartışmaların odağında, yasa tasarısının hayvan haklarına uygun olup olmadığı ve uygulanabilirliği konusundaki belirsizlikler giderek artıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yasa tasarısına ilişkin yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Bahçeli, "Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok," dedi.

TANJU ÖZCAN'DAN DEVLET BAHÇELİ'YE ÇAĞRI

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gerçek Gündem'de yer alan haberi alıntılayarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslendi. Tanju Özcan, Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt vererek, AKP’nin uyutmak derken aslında öldürmeyi kastettiğini belirtti. Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Devlet Bahçeli, Bu Kanun Teklifi’ni veren AK Parti vekilleri, süreli uyutmaktan bahsetmiyorlar. Onlar hayvanları sonsuza kadar uyutalım derken öldürmeyi kastediyorlar. Kısırlaştırma bu işin tek çaresi fakat birçok belediyenin kısırlaştırma merkezi yok. Şu hükümete bir talimat verip, kısırlaştırma ve barınak konusunda merkezlerin kurulması için teşvik vermelerini sağlarsanız, Türkiye size minnettar kalır."

4.jpg