TOKİ müjdesi geldi! Yapımı tamamlan evler teslim edilmeye başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) inşasını tamamladığı 1779 sosyal konutun hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını duyurdu. Hak sahipleri müjdeli haber sonrası yeni evlerine kavuştular

TOKİ müjdesi geldi! Yapımı tamamlan evler teslim edilmeye başladı
Yayınlanma Tarihi : 09 Kasım 2023 00:04

TOKİ müjdesi geldi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar evlerine kavuştular. Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ'nin tamamladığı 1779 sosyal konutun hak sahiplerine teslim edildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, TOKİ'nin milyonlarca kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirdiği ve yüz binlerce kişinin sağlam, güvenli ve iklim dostu yeni evlere kavuştuğu belirtildi. Aksaray Sultanhanı, Çorum Merkez Kuruçay, Denizli Baklan, Erzurum Aziziye Gezköy Mahallesi, Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi, Kars Sarıkamış, Kırşehir Mucur, Konya Akören ve Konya Yalıhüyük'te inşa edilen toplam 1779 konutun anahtar teslimi başladı ve kasım ayı sonuna kadar devam edecek. Bakan Özhaseki, ülkemize güvenli konut ve iş yerleri kazandırmaya devam edeceklerini vurguladı.

 Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, TOKİ'nin milyonlarca kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye devam ettiği belirtildi.

TOKİ'nin yüz binlerce kişinin sağlam, güvenli ve iklim dostu yeni evlerine kavuşmalarını sağladığı vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bu kapsamda, Aksaray Sultanhanı 3. Etapta 158, Çorum Merkez Kuruçay'da 174, Denizli Baklan'da 94, Erzurum Aziziye Gezköy Mahallesi 1013 Konut Projesi'nde 299, Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi'nde 317, Kars Sarıkamış 3. Etapta 206, Kırşehir Mucur'da 253, Konya Akören 3. Etapta 219, Konya Yalıhüyük'te ise 59 konut olmak üzere toplam 1779 konutun inşasını tamamlayan TOKİ, anahtar teslimine de başladı. 16 Ekim'de hak sahiplerine verilmeye başlanan konutların teslimi kasım ayı sonuna kadar devam edecek."

"Ülkemize güvenli konut ve iş yerleri kazandırmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak, bir yandan afet bölgesindeki şehirlerimizi ayağa kaldırıyor ve kentsel dönüşümle ülkemizin yapı stokunu yeniliyor, diğer yandan sosyal konut projelerimizle vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya devam ediyoruz. Ülke genelinde yapımı devam eden sosyal konut projelerimizden 1779'unun inşasını bitirdik. Ekim ayı itibarıyla anahtar teslimlerine başladığımız konutlarımızı, kasım sonuna kadar teslim edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemize güvenli, iklim dostu ve sıfır atık uyumlu konut ve iş yerleri kazandırmaya devam edeceğiz."

Muhabir: Özcan Yıldırım - Anadolu Ajansı

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :