Yandaş TGRT haber'e konuşan Kılıçdaroğlu CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TGRT Haber'e konuşan Kemal Kılıçdaroğlu eskiden lideri olduğu CHP'yi sert sözlerle eleştirdi ve Hatay belediye başkanı Lütfü Savaş'a destek çıktı

Yandaş TGRT haber'e konuşan Kılıçdaroğlu CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi
Yayınlanma Tarihi : 29 Şubat 2024 16:57

AKP'ye yakınlığıyla bilinen TV kanalına şok açıklamalar... TGRT haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Olağanüstü kurultay toplama girişiminiz var mı? Dönüyor musunuz?” sorusuna, “Yok hayır öyle bir şey yok. CHP’nin başarılı olması için tabii bizim de arzumuz, herkesin ortak arzusu. Bazı engeller var her siyasi partinin önünde engeller vardır. CHP'nin önünde de engeller vardı. Başarılı olması için herkes elinden geleni yapıyor” diye cevap verdi.

'LÜTFÜ SAVAŞ BEYİN, BU KADAR YIPRATILMASI DOĞRU DEĞİL'

Aday belirleme sürecinde en çok rahatsız eden ne oldu sorusuna Kılıçdaroğlu, “Şöyle aday belirleme sürecini daha sağlıklı yapılmasını isterdim. Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş beyin, bu kadar yıpratılması doğru değil. Doğru değil yani. Aday belirlediyseniz arkasında duracaksınız” dedi.

"CHP de şimdi sizden sonra Ekrem Bey bir yerde Özgür Bey bir yerde. Cumhuriyet Halk Partisi ülkeyi kuran parti. CHP ikili yapılıyı kaldırır mı?" sorusuna Kılıçdaroğlu şu şekilde cevap verdi:

“Ben parti içi sorunları hiç konuşmadım. Parti içi sorunları onlar bizim kendi iç sorunlarımız. Bu tür sorulara cevap vermiyorum zaten. “