Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e ağır sözler: CHP tarihinin en çapsız genel başkanı

Yılmaz Özdil, YouTube yayınında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisine yönelik eleştirilerine sert sözlerle yanıt verdi.

Yılmaz Özdil'den Özgür Özel'e ağır sözler: CHP tarihinin en çapsız genel başkanı
Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2024 17:48

Özgür Özel’in, kendisini kutuplaşmadan beslenmekle ve CHP’ye ağır hakaretler etmekle suçladığını belirten Yılmaz Özdil, bu iddiaların asılsız olduğunu belgeleriyle kanıtlayacağını ifade etti. Yılmaz Özdil, 42 yıldır CHP’li olduğunu ve CHP’yi savunduğu için diğer partiler tarafından defalarca mahkemeye verildiğini vurguladı.

YALAN VE İFTİRA

Özdil, Özel’in kendisiyle ilgili iddialarının tamamen yalan ve iftira olduğunu belirterek, Özel’in seçimin ertesi günü yazdığı iddia edilen "bidon kafa" yazısının doğru olmadığını ve bu yazının seçimle alakası olmadığını söyledi. Ayrıca, Özel’in iftira attığını ve kendisine yönelik eleştirilerinin kişisel kin ve iftira içerdiğini belirten Özdil, "Açık açık iftira atıyor, niye yalan olduğunu neden iftira olduğunu belgeleriyle kanıtlayacağım. (Bidon kafa) Yazıyı seçimin ertesi günü yazdığımı söylüyor, kesinlikle doğru değil, yazının tarihi doğru olmadığı gibi o hadisenin seçimle alakası yok. Belgeleriyle kanıtlayacağım" dedi.

PAZARTESİ GÜNÜNE İŞARET ETTİ

Özdil, Özel’in genel başkan olarak başarısız olduğunu ve CHP’yi savunmak yerine kendisine saldırdığını dile getirerek, "Özgür Özel’in CHP tarihinin en çapsız genel başkanı olduğunu söylüyorum. Bu koltuğa yakışmıyor." dedi. Özdil, ayrıca Özel’in AKP medyası tarafından parlatıldığını ve gerçek CHP’liler yerine AKP’nin çıkarlarına hizmet ettiğini savundu.

ÖZGÜR ÖZEL'E AĞIR SUÇLAMA

Özdil, yayınında "Özgür Özel, bana karşı şahsi kin duyuyor. Hadiseyi şahsileştiriyor. O zaman diyorum ki; elinden geleni ardına koyma. Hodri meydan. Benden özür dileyene kadar hakkındaki gerçekleri anlatmaya devam edeceğim. Ama sindire sindire anlatacağım. Bu günlük bu kadar. Asıl pazartesi günü anlatacağım. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nden aldığım yetkiye dayanarak söylüyorum; Atatürk'ün partisini Cumhuriyet Ak Partisi yapmana izin vermeyeceğiz Özgür Özel " ifadelerini de kullandı.