Yürekleri yakan haber! Van'da bir askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Van'ın Başkale ilçesinde askeri aracın geçişi esnasında patlama gerçekleşti. PKK'nın hain saldırısı nedeniyle Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş'ın şehit oldu.

Yürekleri yakan haber! Van'da bir askerimiz şehit oldu
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2023 21:12

Ülkemizin en acı günlerinden biri yaşanıyor. Van'dan gözyaşlarına boğan bir haber geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Van'ın Başkale ilçesinde 4 Kasım 2023 tarihinde ikmal faaliyeti ile görevlendirilen askeri aracın geçişi esnasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcı maddenin patlaması sonucu, kahraman silah arkadaşımız Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şehit olan Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş için başsağlığı diledi.

Yılmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Van Başkale'de şehit olan Mehmetçiğimiz Ulaştırma Sözleşmeli Er Samet Bektaş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Orhan Onur Gemici, Harun Kitbe-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :