ATV'deki Yalnız Kurt dizisine AKP'li Mehmet Metiner'den isyan! ATV'nin dizisi operasyon değilse nedir?

ATV'de yayınlanan Yalnız Kurt dizisi reyting rekorları kırarken rahatsız olan çevreler de bulunuyor. AKP'li Mehmet Metiner,Yalnız Kurt dizisini hedef alırken dizinin 'Operasyon' amaçlı yayınlandığını öne sürdü. Metiner'in iddiaları bununla sınırlı kalmadı

ATV'deki Yalnız Kurt dizisine AKP'li Mehmet Metiner'den isyan! ATV'nin dizisi operasyon değilse nedir?
Yayınlanma Tarihi : 18 Ekim 2022 14:22

AKP'ye desteğiyle bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı olan eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, köşesinde Kürt sorunuyla ilgili bir çıkışta bulundu. Mehmet Metiner, Erdoğan'a, "Kürtlerin sorunları ve talepleri’ üzerinde odaklanan anlayışla hayata geçirilmesi şart” uyarısında bulunan Mehmet Metiner ayrıca tartışma yaratacak ifadeler kullandı. 

Kürtlerin sorunları ve talepleri olduğunu ifade eden Mehmet Metiner, yazısında şunları söyleid. 

"Doğrudur, etnik kimliğin inkarından kaynaklı bir 'Kürt sorunu' yok artık. Doğrudur, bir insanlık suçu olan 'asimilasyon sorunu' yok artık. Doğrudur, ceberut ve baskıcı devlet politikaları yok artık.

Mazlum ve Müslüman Kürt halkına yönelik bilinçli ve sistematik inkar ve asimilasyon politikaları Erdoğan sayesinde tarih oldu. Mezalim politikaları nihayete erdi. Kürt halkının bir evladı olarak bu konuda Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsem azdır.

Peki, 'Kürt sorunu'nun çözülmüş olması, artık 'Kürtlerin sorunları'nın olmadığı anlamına mı geliyor? Veya Kürtlerin hiç bir taleplerinin artık olmadığı anlamına mı geliyor? Asla!"

'KÜRTLERİN GÖNLÜNÜ DERİNDEN İNCİTİYOR...'


Merak edenlere bir kaç sorun ve talebi buradan dile getireyim de meramım anlaşılsın. Bir: Kürtler artık Türkiye’nin ve Türklerin düşmanı imişler gibi görülmek istenmiyorlar. Bir terör örgütü üzerinden bir halk olarak topyekun suçlanmaktan fena halde rahatsızlar. Kürtlere yönelik bu dışlayıcı ve ırkçı nazarlar, hem Kürtlerin gönlünü derinden incitiyor hem de tepkisel olarak yanlış yerlere savrulmasına sebebiyet veriyor.

Alın size iki örnek: ATV’de yayınlanan Yalnız Kurt dizisinde Kürtlere yönelik bu dışlayıcı-düşmanlaştırıcı ırkçı anlayış gibi. Terör örgütünün ve partisinin arayıp da bulamayacağı bir istismar imkanı, Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen bir televizyon kanalında adeta altın tepsi içinde sunulabiliyorsa, bunun Erdoğan için siyasi sonuçlarının ve dahi ülkemizin birlik ve bekası için doğrulabileceği sonuçların neler olabileceğini varın siz düşünün. Umarım birileri terör örgütünün siyasi desteğinin niçin artarak devam ettiğini bu örnek olay üzerinden anlar da bizim o diziye yönelik eleştirimizin AK Parti ve ülke için arz ettiği kıymeti de takdir ederler. Geçen dönem onca uyarı ve eleştirimize rağmen o dizinin hiç bir sorun yokmuş gibi tekrar aynı anlayışla yayına sokulması, asla iyi niyetle bağdaşır bir tavır değil. Bu seçim öncesi Kürtlerin Erdoğan’dan desteğini çekmesini isteyenlerin çektiği bir operasyon değilse nedir söyler misiniz? 

Yazısının devamı için Yenişafak