Büyük umutlarla başlayan Gecenin Ucunda dizisi Star TV'yi hayal kırıklığına uğrattı! Seyirciler de diziye tepkili

Star TV’nin yeni sezon için uzun süredir tanıtımını yaptığı ve Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül’ün başrollerindeki Gecenin Ucunda dizisi seyircilerin tepkisine yol açtı. Dizi beklenen ilgiyi görmeyince Star TV'de de büyük bir deprem yaşanıyor

Büyük umutlarla başlayan Gecenin Ucunda dizisi Star TV'yi hayal kırıklığına uğrattı! Seyirciler de diziye tepkili
Yayınlanma Tarihi : 06 Ekim 2022 21:08

Neslihan Atagül uzun bir süre rahatsızlığı nedeniyle ekranlardan uzaktaydı. Bu yüzden yeni projesi büyük merak konusuydu. Star TV ekranlarında yeni bir dizi başladı. Dizi bir kitap uyarlaması.

Son dönemde kitap uyarlaması olan diziler epey ilgi görüyor.

Örneğin ''Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Üç Kız Kardeşler'' gibi diziler kitap uyarlamasıydı. Bu diziler ilgi görünce Star TV ekranlarında da Peride Celal’ın aynı isimli kitabından uyarlanan 'Gecenin Ucunda' dizisi için kollar sıvandı ve dizi ilk bölümüyle ekrana geldi.

Genelde diziler için ilk bölümler çok önemlidir.

 Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül’ün 8 yıl aradan sonra yeniden bir araya geldiği Gecenin Ucunda dizisi beklenen ilgiyi görmedi. Sosyal medyada da çok sayıda seyirci yaşadığı hayal kırıklığını ifade ettiler.

Televizyon Gazetesi tarafından da özel bir analiz yayınlandı; Yayınlanan özel analizde şu detaylar paylaşıldı. Dizinin sosyal medyada güçlü etkileşim elde etmesinin ardından reyting sonuçları merakla bekleniyordu ve bu sonuçlar da ortaya çıktı. Star TV’nin beklediği gibi çok iyi bir açılış olmadı. Bu sezon izleyicilerin dizi tercihlerinde hangi yapımların öne çıkacağı bilinemiyor, çünkü çok iddialı başlayan projeler bile düşük reytingler alabiliyor ve sonraki bir kaç haftada büyük bir sıçrama yapabiliyor.

Gecenin Ucunda için böyle bir durum gerçekleşecek mi bilinmez ama ilk bölüm sonrasında oluşan reytinglere bakıldığı zaman dizinin tüm izleyici gruplarında ortalama oranların altında reytingler elde ettiği gözüküyor.

Tüm kişiler kategorisinde günü on ikinci sırada tamamlayan dizi, AB ve ABC1 kategorilerinde ise sekizincilikler elde etti. Bu durum Star TV’nin hiç de beklemediği sıralar ve reytinglerin tüm izleyici gruplarında da ortalamanın altında gerçekleşmesi de şaşırtıcı bir sonuç oldu.

6311bb9a4e3fe10dc82d1d1f.jpg

Gecenin Ucunda projesinin ilk bölüm reytinglerinden sonra gelecek hafta yayınlanacak yeni bölümün sonuçları heyecanla beklenmeye başlandı. Peride Celal’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin iki başrol oyuncusu, aynı zamanda yapım ortağı da olduğu için projenin onlar için önemi çok farklı.

j44l5jtkfums0hqbrdizpg.jpg

Gecenin Ucunda dizisinin ikinci yeni bölümü 12 Ekim Çarşamba akşamı saat 20.00’da Star TV’de izleyicilerle buluşacak.

Kaynak: Televizyongazetesi.com