FOX TV, TELE1, HALK TV ve HABERTÜRK için RTÜK harekete geçti! Deprem yayınlarına ceza yolda

RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşçı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kurulun depremlerin ardından ihmalleri haberleştiren televizyon kanallarına ceza için toplanacağını duyurdu. Karara muhalefet tepki gösterdi.

FOX TV, TELE1, HALK TV ve HABERTÜRK için RTÜK harekete geçti! Deprem yayınlarına ceza yolda
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2023 05:00

Evrensel'in aktardığı habere göre; Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ihmalleri haberleştiren basın kuruluşları için RTÜK'ün harekete geçtiği öğrenildi.

Son yıllarda iktidarı eleştiren yayınlara dozunu artırarak cezalar kesen RTÜK şimdi de deprem yayınlarını inceleyecek. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan RTÜK'ün CHP'li üyelerinden İlhan Taşçı, şu ifadeleri kullandı:

“RTÜK, deprem sonrası cezai soruşturma gerektirecek seviyeye gelen yetersizlikleri, ihmalleri haberleştiren, gelişmeleri aktaran TV’lere üst sınırdan para, beş kez de program durdurmaya varan cezalar için yarın toplanacak. Beyhude çaba… Gerçekleri gizleyemezsiniz, ortaya çıkar.

Fox TV (1) Habertürk (1) Halk TV (2) TELE 1’in (2) raporu Üst Kurul toplantısında görüşülecek. Gazeteciler, halkla ilişkiler için değil gerçekleri halka anlatmak için vardır. Halkın feryadını bastırınca acılar dinmiyor, bölgede hala süren beceriksizlikler ortadan kalkmıyor.”