FOX TV'deki Dokuz Oğuz dizisinin kadrosuna 2 oyuncu daha katıldı

Dokuz Oğuz dizisi 2. bölümünde reytingini yüzde 25 oranında artırdı. Gold Film’in dev bütçeli askeri dizisinin çekimleri İstanbul’da devam ederken dizinin kadrosuna 2 yeni oyuncu daha dahil oldu.

FOX TV'deki Dokuz Oğuz dizisinin kadrosuna 2 oyuncu daha katıldı
Yayınlanma Tarihi : 06 Şubat 2023 02:54

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Son olarak “Hercai” ve “Masumlar Apartmanı” dizilerinde seyirci karşısına çıkan yetenekli oyuncu Oğuzcan Ulu “Dokuz Oğuz” dizisine dahil oldu. Ulu, dizinin 4. bölümünde Doğan karakteri ile diziye dahil oldu. Ulu’nun eşini de Burcu Karakaya canlandıracak.

whatsapp-image-2023-02-05-at-13-37-39-732x1024.jpg

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN EN İDDİALI RAKİBİ OLDU

Öte yandan uzun bir süredir TRT1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi rakip olarak yoluna devam ediyordu. Gazeteci Sadık Şimşek'in aktardığına göre; Gönül Dağı dizisinin artık tahtı sallantıda. Dokuz Oğuz dizisi ilk aydan büyük bir başarı elde etmiş durumda. Kadroya bir süre sonra yeni oyuncularda katılacak. Dokuz Oğuz dizisinin zirveye oturması yakın görünüyor. Seyirciyle uyum sağlandı. Dizi şimdiden dikkat çeken bir kitleyi çekmeyi başardı. İlerleyen bölümlerde tüm kategorilerde birinciliği alırsa sürpriz olmayacak.

DOKUZ OĞUZ DİZİSİNİN HİKAYESİ NEDİR?

FOX TV'nin internet sitesinde yayınlanan bilgi içeriğinde; Dizinin hikayesiyle ilgili bilgilere yer verildi.

Dokuz Oğuz; Türk’ün olduğu her yerde, Türk için savaşacak “Oğuz Timi” nin hikayesini anlatıyor…

Albay Tomris Toprak; “Türk Dünyası Acil Müdahale Timi”ni kurmak için titizlikle sürdürdüğü çalışmaların sonuna gelmiştir. Time seçtiği askerlerin en kısa sürede bir araya gelip, göreve başlamasını amaçlamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği olan bu birlik, dünyanın her noktasında kıyıma, zulme uğrayan Türkler için mücadele edecektir. Tim komutanı olarak belirlediği isim, tanıdığı en yetenekli ve en cesur subaylarından biri olan Yüzbaşı Batur Karanlık’tır. Halen bir sınır karakolunda görev yapan Karanlık Yüzbaşı, Oğuz Timi’nin başına geçmeden önce, aylardır peşinde olduğu kırmızı listedeki bir terörist için planladığı operasyona çıkar. Aynı süreçte Tomris Albay da Nahçıvan’da askeri temaslarda bulunmak üzere yoldadır. Ancak Türk Dünyası Acil Müdahale Timi’ni daha kurulma aşamasında boğmaya kararlı şer odakları, bu iki Türk Subayı için çoktan düğmeye basmıştır…

Oğuz Timi’nin askerleri; Karanlık Yüzbaşı ve onun isteğiyle time kabul edilen Sözleşmeli Erler; Okan Demirkır ve Yaşar Kayatürk, Teğmen Yiğit Toygar, Astsubaylar; Ercan Korkut, Umay Çolpan, Timur Gökay ve Boran Delideniz yemin ederek göreve başlarlar. Bu arada Özbekistan-Afganistan sınır bölgesinde yaşayan, Türk konar-göçerlerle ilgili gelen haberler Tomris Albay’ı harekete geçirir. Görünürde, o Türk Obasını terör çetelerinden koruyacak hiçbir güç yoktur. Ama Oğuz Timi için şimdi görev vaktidir: Tim, aldığı emirle, soydaşlarına siper olmak için uzun bir yola çıkar. Operasyon sırasında sürpriz bir şekilde Karanlık Yüzbaşı’nın karşısına çıkan genç kadın ise kafaları karıştırır. Gizemli tavırlarıyla Yüzbaşının ilgisini çekmeyi başaran bu kadın, dost mu düşman mı? Melek mi yoksa şeytan mı?..

Oğuz Timi’nin büyük savaşı, bu operasyonla başlamış olur… Artık dünyanın neresinde olursa olsun, hiçbir Türk kimsesiz değil. Dokuz Oğuz, Mehmetçik’in iki bin yılı aşan efsanesinde, ulaşılan yeni bir zirvenin destansı öyküsü.