Güldür Güldür’den çarpıcı ‘dış güçler’ skeci: Almanya kıskançlıktan öldü

Show TV'deki ‘Siyasi hicivleriyle‘ gündem olan Güldür Güldür Güldür programı, hükümetin zaman zaman sorunların sebebi olarak öne sürdüğü 'dış güçler' söylemi üzerinden sosyal medyada olay olan bir skeç yayınladı.

Güldür Güldür’den çarpıcı ‘dış güçler’ skeci: Almanya kıskançlıktan öldü
Yayınlanma Tarihi : 24 Temmuz 2023 10:47

Gazeteduvar.com.tr adresindeki habere göre; Güldür Güldür, hükümetin çoğu kez sorunların sebebi olarak gösterdiği ‘dış güçler’ söylemi üzerinden bir skeç hazırladı. Skeçteki “Almanya kıskançlıktan öldü” repliği gündem oldu. 

Show TV’de yayımlanan eğlence programı Güldür Güldür, hükümetin çoğu kez sorunların sebebi olarak gösterdiği 'dış güçler'le ilgili bir skeç hazırladı.

ABD, Fransa, Almanya ve diğer ülkelerin dahil olduğu bir toplantının canlandırıldığı skeçte, ABD Başkanı’nı canlandıran karakter “İşimizi gücümüzü, her şeyimizi bir kenara bıraktık ve tek bir gündem maddesi için toplandık: Türkiye” dedi.

‘Dünya liderleri toplantısı’ başlığıyla sunulan skeçte, ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere birçok batılı ülkenin ‘Türkiye’yi kıskandığı’ ve doları 40 liraya çıkarmak gibi ülkeye yönelik ‘sinsi planları’ mizahi bir dille anlatıldı.