Kanal D'deki Daha yeni başlayan Veda Mektubu dizisinden kötü haber!

Nurgül Yeşilçay'ın başrollerindeki yeni dizi Veda Mektubu tam bir hayal kırıklığı oldu. Kanal D'de yönetimi de sonuç karşısında yıkıldı.

Kanal D'deki Daha yeni başlayan Veda Mektubu dizisinden kötü haber!
Yayınlanma Tarihi : 01 Mart 2023 17:45

Bir süredir ekranlardan uzak kalan Nurgül Yeşilçay yeni dizisiyle setlere geri döndü. Ancak sonuç istenildiği gibi olmadı.

Kanal D’nin yeni ve iddialı dizisi Veda Mektubu, 27 Şubat pazartesi akşamı ilk bölümü ile ekrana gelirken büyük hayal kırıklığı yaşandı.

Sonuçlar karşısında Kanal D yönetimi de şaşkına döndü.  Peki reytingler nasıl geldi?

Televizyongazetesi.com'da yer alan analize göre; Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Bennu Yıldırımlar, Emre Kıvılcım ve Rabia Soytürk gibi çok dikkat çeken başrolleri bulunan dizinin ilk bölüm reytingleri ne yazık ki hayal kırıklığı oldu.

kanald-vedamektubu-1bolum-aa32-750x375-c.webp

Alparslan Büyük Selçuklu, Yasak Elma, Bir Küçük Gün Işığı ve Ömer dizilerine rakip olan Veda Mektubu, ne yazık ki Kanal D’nin yüzünü ilk bölümde güldüremedi.

Dizinin tüm kişiler kategorisinde on beşinci olduğunu belirtelim. AB grubunda on dördüncü olabilen dizi, ABC1’de ise on üçüncülük elde etti.

Sıralamanın yanı sıra tüm izleyici gruplarında ortalamanın çok altında gelen reytingler büyük şaşkınlık yarattı.

Güçlü bir dram hikayesi ve çok etkileyici oyunculara rağmen, izleyiciler pazartesi akşamları takip ettikleri diğer dizileri bırakmak istemedi. Veda Mektubu dizisinin ekrana reytinglerde hayal kırıklığı ile başladığı gerçeğini kabul etmek gerekiyor.

VEDA MEKTUBU DİZİSİNİN HİKAYESİ

Gazetevatan'da yer alan haberde; Veda Mektubu dizisinin gerçek hikayesine yer verildi. Veda Mektubu dizisinin yapımcılığını Gül Oğuz üstleniyor. Deniz Çelebi Dikilitaş'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin konusuna gelince: Yıllar önce bir mektup ile Alanur ve Ziya'nın ayrılan yolları çocukları yüzünden beklenmedik bir şekilde kesişir. Ve iki aile arasında genç aşıkların üzerinden nefes kesen bir hesaplaşma yaşanır.

63d64359aa74e0db68f1a4f6-001.jpg

VEDA MEKTUBU DİZİSİNİN UYARLAMA OLDUĞU İDDİALARI

Senaryosunu Deniz Akçay'ın yazdığı Kanal D'nin yeni dizisi Veda Mektubu uyarlama dizi değildir.