MasterChef All Star’dan ilk elenen isim belli oldu

TV8 ekranlarında izleyicilerle buluşan MasterChef All Star'ın yeni sezonunda ilk elenen yarışmacı belli oldu. Tabağını eksik çıkaran Güzide Mertcan, yarışmaya veda etti.

MasterChef All Star’dan ilk elenen isim belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 18 Temmuz 2023 11:59

Sergen'in kaptanlığındaki Mavi Takım ve Eray'ın kaptanlığındaki Kırmızı Takım, haftayı kayıpsız kapatabilmek için mücadele etti. Berker, Gamze, Mert, Batuhan, Eray, Fırat ve Güzide ilk haftanın eleme adayları oldu.  

Yarışmacılar ilk olarak yer fıstığı ve tavuk ciğerinden yaratıcı tabaklar çıkarmaya çalıştı. Yarışmacılar arasında en yaratıcı tabağı Rıfat çıkardı. Gecenin ikincisi Batuhan olurken, üçüncü ise Eray oldu. 

Berker, Gamze, Mert ve Güzide, Mehmet Şef'in 'Bodrum Geceleri' tabağını yapmaya çalıştı. Mehmet Şef tabağının nasıl yapılacağını açıkladıktan sonra yarışmacılar yerlerine geçti. 4 yarışmacı da şefin tabağına en yakını çıkarmak için mücadele etti.

Güzide sunum sırasında yaptığı açıklamada, "İlk kağıdımı attım, fakat olmadı bu süre içerisinde yetiştiremedim kağıdı" dedi. Güzide elendiğini öğrendikten sonra yaptığı açıklamada ise, "İyi bir haftamda değildim. İnanılmaz bir kadro toplamışsınız. Ben her zaman en sona odaklıyımdır. İlk hafta elenmişim üçüncü hafta elenmişim benim değişenim açıkçası olmuyor" ifadelerini kullandı. 

Güzide yarışmadan ayrıldıktan sonra sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Yarışmacı paylaşımına, "Konuşsam sayfalara sığmaz. Ama ben susmayı tercih ediyorum. Çok isteyerek geldiğim All Star macerasında yolculuğum oldukça kısa sürdü.

Süreç içerisinde kulis yapmadan, kimseyi kayırmadan, kamera önünde ya da arkasında kuyusunu kazmadan sadece yemek yaparak yol alabileceğime, maalesef inancımı kaybettim. Seni psikolojik olarak bitireceğim diyen birine dost sandığım kişi Güzide'yi psikolojisine değil duruşuna oynayarak bitirebilirsin diye yol gösteriyorsa o savaşta benim yerim yok demektir. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bilerek kötü tabak yapmadım ama orada geçirdiğim her günün de bana kötü geleceğini bilerek çıktım yarışa, haliyle tabağıma bu duygum yansıdı. Bana kalbini açıp destekleyen herkesten hem özür dilerim hem teşekkür ederim. Bildiğim tek bir şey var düşürülmeye çalışıldığım konumda siz de olmamı istemezdiniz. Saygılar sevgiler" notunu düştü. 

MasterChef Türkiye All Star bu akşam yeni bölümüyle saat 20.00'da Tv8'de yayınlanacak. 

kaynak: duvar.com.tr