Oktay Kaynarca'ya yeni dizisinde eşlik edecek kadın oyuncu açıklandı

ATV ekranlarında 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisi başlıyor. Oktay Kaynarca'nın partneri son bir kaç gündür Merve Dizdar'ın olacağı iddia edilse de Pelin Akil oldu

Oktay Kaynarca'ya yeni dizisinde eşlik edecek kadın oyuncu açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 13 Haziran 2022 17:43

ATV ekranlarında yakın bir zamanda yeni bir dizi başlayacak. Oktay Kaynarca'nın başrol oyuncusu olduğu dizinin adı ise 'Ben bu cihana sığmazam' olarak belirlendi.

Bir kaç gündür TRT1 ekranlarında yayınlanan ve final yapan Masumlar Apartmanı dizisindeki Gülben karakterine hayat veren Merve Dizdar'ın Oktay Kaynarca'nın partneri olacağı iddia edilmekteydi.

Ancak iddiaların doğru olmadığı gelen son haberle görüldü.

Mynet.com tarafından derlenen habere göre usta oyuncuya Pelin Akil eşlik edecek. Eylül ayında ekranda olması beklenen yeni dizide , Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncularından bir kaçının da yer alması beklenmektedir.

DİZİ YURT DIŞINDA DA ÇEKİLECEK

Öte yandan Gazeteci Birsen Altuntaş tarafından aktarılanlara göre ATV ekranlarında yayınlanacak olan bu yeni dizide yurt dışı sahneleri de olacak.

Birsen Altuntaş tarafından yazılan yazıda ayrıca şu bilgiler paylaşıldı.

 Kaynarca “Cezayir” karakterine hayat verecek. Kaynarca’nın annesine usta oyuncu Işıl Yücesoy’un hayat vereceği dizi çok güçlü oyunculardan oluşan bir kadroyla seyirci karşısına çıkacak.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, yeni sezonda atv’de ekrana gelecek dizide Kaynarca’nın partnerini Pelin Akil canlandıracak. Akil, doktor “Firuze” rolüne hayat verecek.

Sabah.com.tr üzerinde yayınlanan bir haberde Pelin Akil'in biyografisine de yer verildi.

PELİN AKİL KİMDİR?

Kızıl Elma, Suskunlar, Osmanlı Tokadı dizilerinde oynayan, Marikanın Serveti tiyatrosunda sahne alan Arka Sıradakilerin Zehra'sı Pelin Akil kimdir? Pelin Akil 1986'da İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde eğitimine devam eden Akil daha sonrasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

461.jpg

2011'de yayımlanmaya başlayan ve 4 sezon süren Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Zehra karakteri ile tanındı. 2016 yılında kendisi gibi oyuncu Anıl Altan ile hayatını birleştirdi. Akil ve Altan çiftinin bu evlilikten Duru Lina ve Doğa Alin isminde 2 kız çocuğu dünyaya geldi. Marikanın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Sersefil, Korkuyorum Sevgilim, ve Rent Müzikali gibi pek çok tiyatro oyununda sahne aldı. Aile İşi, Ne Münasebet, Kızıl Elma, Aşktan Kaçılmaz, İnadına Yaşamak, Osmanlı Tokadı, Suskunlar, Seksenler ve Kurt kanunu gibi dizilerde roller aldı. Akil, Suskunlar dizisindeki başarısı ile bir zamanlar çok ses getirdi. Anıl Altan ile örnek bir çift olan Pelin Akil Uzak Ara Eğlence programının sunuculuğunu yapması ile gündeme düşmüştü. Güzel oyuncu 1.72 metre boyunda ve 56 kilo ve koç burcudur.

Kaynak: TV100.COM - Sabah.com.tr