Reytinglere damga vuruyor... Star TV'deki Yalı Çapkını dizisinin sırrı ortaya çıktı! "O kitaptan esinlenmiş

Kısa sürede ekranların en beğenilen dizileri arasında yer almayı başaran Yalı Çapkını dizisinin başarısının sırrı ortaya çıktı. Ünlü psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıkan dizinin esinlenildiği kitap ortaya çıktı.

Reytinglere damga vuruyor... Star TV'deki Yalı Çapkını dizisinin sırrı ortaya çıktı! "O kitaptan esinlenmiş
Yayınlanma Tarihi : 16 Ekim 2022 22:27

Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir'in başrollerde yer aldığı Yalı Çapkını dizisi reyting listelerine damga vurdu ve en çok izlenen dizi oldu. Her hafta cuma akşamları seyirci karşısına çıkan Yalı Çapkını; İyilik ve Kasaba Doktoru gibi rakiplerini geride bıraktı.

Yayın hayatına sessiz sedasız başlayan Star TV dizisi Yalı Çapkını, ünlü psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıkan gerçek bir hikayeyi ekrana taşıyor.

Fakat dizinin senaryosunun, Gülseren Budayıcıoğlu'nun hangi kitabından esinlendiği açıklanmamıştı. 

gulseren-budayticioglu-s-d82n.jpg

STAR TV'nin OMG Pictures imzalı yeni dizisi Yalı Çapkını'nın Gülseren Budayıcıoğlu'nun Kral Kaybederse kitabından esinlendiği belirtildi. 

Kral Kaybederse ile Yalı Çapkını dizisinde yer alan başkarakterlerin benzerliği bu iddiaları temellendiriyor. 

Kral Kaybederse kitabındaki şımarık, doyumsuz hep ben diyen, çapkın Kenan karakteri ile dizideki Ferit karakterinin; hayatı hazin hikayeler dolu Fadi karakteri ile Seyran karakterinin benzerliği dikkatlerden kaçmadı.

Dizinin hikayesinin, Kral Kaybederse ile birebir aynı ilerlemeyeceği öngörülse de, karakterlerin benzerliği sosyal medyada konuşuldu.

Öte yandan kısa bir süre sonra da Kral kaybederse dizisi yayın hayatına başlayacak. Bu dizinin de en az Camdaki Kız ve Masumlar Apartmanı dizisi kadar ilgi görmesi bekleniyor. Kırmızı Oda dizisi dahil çok sayıda dizi Gülseren Budayıcıoğlu'nun eserlerinden uyarlandı. 

Kaynak: Haberglobal.com.tr