Seçim öncesi muhalefete destek veren Fatih Altaylı işinden oldu! Habertürk'e veda etti

Uzun yıllardır Habertürk'te yer alan Fatih Altaylı işinden oldu

Seçim öncesi muhalefete destek veren Fatih Altaylı işinden oldu! Habertürk'e veda etti
Yayınlanma Tarihi : 16 Mayıs 2023 21:52

t24'ün geçtiği habere göre; Seçim öncesinde muhalefeti destekleyen Fatih Altaylı işinden oldu. Gazeteci Fatih Altaylı, HaberTürk'ten ayrıldığını duyurdu. Teke Tek, Teke Tek Bilim ve Teke Tek Özel programlarını sunan Altaylı bu akşam saatlerinde yayımladığı veda yazısında,  "Dün 15 yıldır çok yakın çalıştığım ve güvendiğim Sevgili Kenan Tekdağ'la konuştuk. Yolları ayırmaya karar verdik. Doğrusunu isterseniz bu kararı Turgay Ciner ile konuşmadan hayata geçirmek istedim. Konuştuğumda "Gitme" dese kalmak zorunda kalırdım" ifadelerini kullandı.

Altaylı bundan sonrası için bir planı olmadığını aktararak, "Belki uzun, belki kısa bir tatil. 40 yıldır yazmak dışında bir iş yapmadım. Muhtemeldir ki, kendi köşemde, kendi halimde bir şeyler yazarım." dedi.

Altaylı "Bana katlanan herkese teşekkürler" başlıklı yazısında, "Ciner ailesine 18 yıllık her şeye rağmen keyifli ve öğretici yolculuk için gerçekten teşekkür ediyorum.

Sonuçta bugün Habertürk'e veda ediyorum.

Türkiye'nin, Türkiye'de medyanın en zor döneminin 18 yılını birlikte yaşadık.

Başka hiç kimse ile bu kadar uzun süreli bir beraberliği, hele hele bu dönemde asla beceremezdim, beceremezdik." ifadelerini kullandı.