Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in buluştuğu Şahmaran'ın yayın tarihi açıklandı

Netflix, Şahmaran dizisinin yayın tarihi merak ediliyordu. Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in başrollerindeki Şahmaran nihayet başlıyor

Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in buluştuğu Şahmaran'ın yayın tarihi açıklandı
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2022 23:56

Netflix, Türk yapımlarına ağırlık vermeye devam ediyor. Yakın bir zamanda Netflix platformunda yeni bir dizi daha başlayacak. Şahmaran isimli dizide iddialı oyuncuların yanı sıra iddialı bir hikaye yer alıyor. Dizi gerek oyuncu kadrosu gerekse iddialı sahneleriyle büyük ses getireceğe benziyor.

tv100 ekibinden Birsen Altuntaş; Netflix platformunda başlayacak yeni diziyle ilgili bilgilere yer verdi. 

sahmaran-300x135.jpg

Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in başrollerini paylaştığı “Şahmaran” dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Mert Doğan ve Ece Ertez gibi başarılı isimleri buluşturan dizi Adana’da çekilmişti. Merakla beklenen dizi 20 Ocak’ta tüm dünyaylşa aynı anda seyirciyle buluşacak.

Umur Turagay’ın yönettiği, Pınar Bulut’un ise yazdığı dizinin yapımcılığıno TIMS&B Productions üstlendi. Dizinin konusuna gelince; Şahsu, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur.

kapak-121600.jpg

Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler.

Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona âşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de  aşkın gücünü keşfedecektir.