Yalı Çapkını dizisinde tepki çeken gelişme! Star TV'ye tepki yağıyor

Star TV ekranlarında yayınlanan Yalı Çapkını dizisinin yayınlanan son bölümüne dizinin hayranlarından büyük tepki yağdı. Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir hayranları çok üzüldüler.

Yalı Çapkını dizisinde tepki çeken gelişme! Star TV'ye tepki yağıyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Mart 2023 21:44

Gerçek Gündem'de yer alan derlemeye göre; Yalı Çapkını dizisinin son bölümü sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. Senariste seyirciler tepki gösterdiler. 

Yalı Çapkını dizisi yine reyting rekorları kıran bir bölümle ekrana geldi. Sosyal medyada çok sayıda yorumcu senariste ve Star TV yönetimine tepki gösterdi.

24.bölümüyle ekrana gelen Yalı Çapkını dizisindeki kafa karışıklığı seyircileri çileden çıkardı.

BİR ÖYLE BİR BÖYLE

Yalı Çapkını dizisinde Seyran ( Afra Saraçoğlu ) ve Ferit ( Mert Ramazan Demir ) arasındaki gerilim seyircileri çileden çıkardı.

Ferit ve Seyran bir yakınlaşıp bir uzaklaştılar.

yali-capkini-oyunculari-kimdir-yali-capkini-tam-oyuncu-kadrosu-resimli-1666363671-0682.jpg

HİKAYE MUTLU SONLA BİTMEYECEK

Öte yandan Yalı Çapkını dizisiyle ilgili üzücü bir gerçekte ortaya çıktı. Star TV ekranlarının fenomen dizisi Yalı Çapkını'nda hikaye mutlu sonla bitmeyecek. Ferit ve Seyran'ın yolları ayrılacak.

Ancak bu ayrılık hemen olmayacak.

Boşanma aşamasında olan Ferit ve Seyran'ın sezon finaline kadar boşanmaları beklenmiyor.

HALİS'İN GİZEMLİ KIZI KİM?

Halis Ağa'nın Londra'daki gizemli kızının kim olduğu da  büyük merak konusu olmuş durumda. Gerçek Gündem'in edindiği bilgilere göre hikayeye yakında Halis Ağa'nın kızı giriş yapacak.

SEÇİM SÜRÜYOR

Bu kapsamda da oyuncu seçimleri sürüyor. Henüz Halis'in kızına hayat verecek oyuncu bulunmuş değil.

EZGİ MOLA İDDİASI

Medya kulislerinde Ezgi Mola'nın Yalı Çapkını dizisine gireceğine yönelik bazı  iddialar paylaşıldı. Ancak Halis'in kızı rolüne Ezgi Mola hayat vermeyecek. Yani iddialar asılsız. Ezgi Mola başka bir projeyle seyirci karşısında olacak. O dizinin adı da Yalı Çapkını değil “Dünyayı Değiştiren Ayten'' dizisi.. 

YALI ÇAPKINI ZİRVEYİ KAPTIRDI

Öte yandan Cumhuriyet'te yer alan bir içerikte; Yalı Çapkını dizisinin zirveyi kaptırdığına dikkat çekildi. RTÜK'ün inceleme başlattığı Kızılcık şerbeti dizisinin reytinglerde zirveye oturduğu belirtiliyor.

BÜYÜK YÜKSELİŞ SÜRÜYOR. YALI ÇAPKINI ZORDA

RTÜK'ün inceleme başlattığı ''Kızılcık Şerbeti'' dizisi sadece Show TV'nin değil Türkiye'nin en çok  izlenen dizileri arasında zirveye yerleşti.

yali-capkini-oyunculari-kimlerdir-yali-capkini-oyunculari-ve-yaslari-dizinin-oyuncu-kadrosunda-kimler-var-ibczj2hw.jpg

Şikayet  üstüne şikayet alan dizinin böylesine bir reyting elde etmesi herkesi çok şaşırttı.

Birsen Altuntaş'ın aktardıklarına göre; Kızılcık Şerbeti bu hafta Yalı Çapkını'nı iki kategoride birden tahtından indirdi.

“Kızılcık Şerbeti” her hafta seyircisini artırarak devam ettiği yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Usta yapımcı Faruk Turgut’un imza attığı dizi 2 kategoride birden Yalı Çapkını’nı tahtından etti. Çok önemli bir Türkiye gerçeğini ekrana taşıyan dizi hakkında geçen hafta RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, inceleme başlatacaklarını açıklamıştı. Türkiye gündeminde ilk sırada yer alan diziyle ilgili 167 bin tweet atıldı.

Kızılcık Şerbeti Total’de 8.57 reytingle 2., AB’de 10.16 reytingle, ABC1’de ise 10.93 reytingle zirvede yer aldı. Melis Civelek ve Zeynep Gür’ün kaleme aldığı dizi Total’de 1.79, AB’de 1.71, ABC 1’de ise 2.11 reyting artışı yakaladı.

“Yalı Çapkını” dizisi ise Total’de 10.12 reytingle 1., AB’de 7.50 reytingle, ABC1’de ise 9.01 reytingle ikinci oldu.

3572769-810x458.jpg

“Tuzak” dizisi total’de 0.73 reyting ile 60., AB’de 0.67 reytingle 53. ve ABC1’de 0,97 reytingle 33. oldu. “Ateş Kuşları” total’de 5.52 reytingle 3., AB’de 2.73 reytingle 7., ABC 1’de ise 4.05 reytingle 9. oldu.

YALI ÇAPKINI NEDEN DÜŞÜŞTE?

Öte yandan Yalı Çapkını dizisindeki düşüşe ilgili Ulusalpost.com Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te kısa bir detay paylaştı.

Yalı Çapkını gerçeklikten çok uzak gidiyor. Hikaye seyirciyle bütünleşemedi. Seyran ve Ferit arasındaki uyum çok sevilmişti. Pelin karakteri ve diziye sonradan dahil olan annesi hikayeye gölge düşürdü. Özellikle Pelin'in annesi seyircide ters tepkiye yol açtı. Seyran ve Ferit arasındaki ilişkinin bir türlü rayına oturamaması seyirciyi çok sıktı. 

İKİ HAFTALIK ARA ETKİSİ

Deprem nedeniyle dizinin çekimlerine ara verilmişti. 2 hafta dizi yayınlanamadı. Reyting düşüşü şimdi yüksek seviyede değil. En az beş bölüm daha beklemeliyiz kesin bir yorum yapmak için. Ancak bilinen bir gerçek var ki ''Kızılcık şerbeti'' gerçekten çok iyi gidiyor.