Yaz dizileri arasında onca tanıtıma rağmen TRT dizisini sollayan dizi belli oldu

TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi onca tanıtıma rağmen Elveda Rumeli fırtınasını estiremedi. Yaz dizileri arasında en sevilen dizi ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin dizisi oldu

Yaz dizileri arasında onca tanıtıma rağmen TRT dizisini sollayan dizi belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 16 Temmuz 2022 14:35

Yaz dizileri genelde gençlere yönelik diziler oluyor. Genç kitleyi bu sene etkileyen dizi ise belli oldu. Kanal D ekranlarında yayınlanan  Seversin dizisi...

TV ekranlarında yayınlanan yaz dizileri merak konusu olmaya devam ediyor. Z kuşağında beklenen ilgiyi görmeyen Balkan Ninnisi dizisi daha çok yetişkin kuşakta ilgi görüyor. TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi dizisini özellikle Z kuşağında geçen harika bir yaz dizisi var. O dizi Kanal D ekranlarında yayınlanan Seversin dizisinden başkası değil. 

TRT1 ekranlarında yayınlanan yaz dizisi Balkan Ninnisi çok sayıda tanıtıma rağmen istenen sonucu henüz elde edemedi. Elveda Rumeli dizisi gibi fırtına  estirmesi beklenen dizi beklenen ilgiyi görmedi.

Reytinglerde bir ileri bir aşağı giden dizi 3.bölümde zirveye oturmayı başarmıştı. Yönetmen değişikliği sonrası dizinin reytingleri nasıl etkilenecek çok merak ediliyor.

Yaz dizileri arasında bir dizi daha var! Seversin dizisi. Seversin dizisi sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. Bir gençlik dizisi olan Seversin adeta sosyal medyada fırtınalar koparıyor.

seversin-ilayrdaalisan-burakyoruk-23-001.webp

Televizyongazetesinde yayınlanan özel bir analizde Seversin dizisiyle ilgili gelişmelere yer verildi. 

-Bu yaz, dizilerin reytingleri çok şaşırtıcı sonuçlar veriyor. Çok sevilmelerine rağmen birçok dizinin reytingi çok düşük gidiyor. Buna en iyi örneklerden biri Kanal D’de yayınlanan Seversin. Dizi çok düşük reyting almasına rağmen sıralamada iyi sonuç alıyor.

Bu sene yaz dizilerinin aldığı çok düşük reyting puanları herkesin dikkatini çekmiş durumda. İddialı oyuncularla ve sağlam hikayelerle gelen diziler reytinglerde o kadar düşük puan alıyor ki herkesi şaşırtıyor. Özetle bu yaz, Fox TV dizisi Tozluyaka dışında tüm diziler reytinglerde büyük hüsran yaşıyor.

Kanal D’de yayınlanan ve başrollerini İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün paylaştığı Seversin buna çok iyi bir örnek. Seversin dizisi çarşamba akşamı yedinci bölümüyle ekrana geldi. Dizi aldığı reyting puanıyla şaşkınlığa yol açtı.

Hikayesi çok sevilen ve sosyal medyada çok olumlu yorumlar alan Seversin dizisi yedinci bölümüyle tüm kategorilerde ortalamanın çok altında reyting puanı aldı. Normalde bu reyting puanıyla kanallar dizileri sona erdiriyor. Ancak Seversin bu düşük reyting puanına rağmen tüm izleyicilerde dördüncü sırada yer almayı başardı. Dizi AB’de altıncı, ABC1’de ise beşinci oldu.

Öte yandan reytinglerde büyük hüsran yaşayan Seversin, sosyal medyada da gayet başarılı gidiyor. Asya ve Tolga karakterleri arasında yaşananların eğlenceli bir dille anlatıldığı Seversin, Türk dizileri arasında dünyada en çok takipçi alan dizi oldu.

Dünyanın değişik bölgelerindeki televizyon ve dijital platformlarda yayınlanan eğlence içeriklerinin sosyal medya etkisini ölçen kuruluş The WIT’in haziran ayı listesi açıklandı. Haziran ayında yayına başlayan dizilerin instagram takipçi sayılarına göre Top 10 listesi belirlendi. Dört Türk dizisi dünyada en çok takipçi alan diziler arasında yerini aldı. Buna göre Seversin 218 bin abone sayısı ile listede üçüncü oldu.

SEVERSİN GELECEK SEZONDA DEVAM EDEBİLİR

Öte yandan dizi yorumcularına göre Seversin dizisinin gelecek sezonda devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor

Daha önce Baht Oyunu dizisi içinde aynı taktik uygulanmıştı. Reytingler pekte iyi olmamasına rağmen normal sezonda da bir süre devam etmişti.

Seversin dizisinin de  gelecek sezonda devam etmesi planlanıyor.

Kanal D deyim yerindeyse Seversin dizisine gelen olumlu dönüşlerden ötürü çok mutlu. Bu durum da Seversin dizisinin ömrünün uzun  olacağının bir işareti olarak gösteriliyor.