Ayakları sirkeli suda bekletmek ne işe yarar? İşte sirkeli suyun ayaklar üzerindeki etkisi

Ayakları sirkeli suda bekletmek, birçok kişi tarafından yaygın bir uygulama olarak bilinir. Peki, bu uygulamanın gerçekten ayaklar üzerindeki etkisi nedir? İşte sirkeli suyun ayaklar üzerindeki etkileri ve faydaları...

Ayakları sirkeli suda bekletmek ne işe yarar? İşte sirkeli suyun ayaklar üzerindeki etkisi
Yayınlanma Tarihi : 24 Şubat 2024 13:25

Sirkeli su, içerisinde bulunan asidik özellikler sayesinde birçok farklı alanda kullanılan bir doğal iyileştirici olarak bilinir. Ayakları sirkeli suda bekletmek de bu faydalardan biri olarak karşımıza çıkar. Bu uygulamanın en bilinen faydalarından biri, ayaklardaki ölü deri hücrelerini temizlemek ve cildi yenilemektir. Ayrıca, ayakları sirkeli suda bekletmek kan dolaşımını artırarak ayaklara rahatlama ve gevşeme sağlayabilir.

Sirkeli suyun ayaklar üzerindeki bir diğer etkisi ise ayak kokusunu gidermeye yardımcı olmasıdır. 

Sabah.com.tr'deki bilgilere göre; Aşırı ter, yanlış ayakkabı kullanımı vb. etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olan ayak kokusunu sirkeli su kullanımı ile önleyebilirsiniz. Sirkeli su karışımının içine kokulu yağ ekleyerek koku giderici bir etki yaratabilirsiniz.

KAŞINTIYI AZALTIR


Ayaklarınızda çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişen kaşınma sorunu varsa en iyi çözüm elma sirke karışımı olacaktır. Ayaklarınızı elmalı sirke karışımının içinde 20 dakika beklettikten sonra kurulayarak kullanım yapabilirsiniz.

NASIRLARINIZI YUMUŞATIR

Yanlış ayakkabı seçimine bağlı bir biçimde ortaya çıkan nasır tedavisinde elmalı sirke karışımı en etkili ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Elmalı sirke ile ılık su karışımının içinde en az 20 dakika boyunca ayaklarınızı bekleterek ya da direk nasır üzerine elma sirkeli pamuk uygulayarak tedaviyi başlatabilirsiniz.

Etiketler :