Bu Kan Grubunda Olanlar Çok Zeki Oluyor! İşte IQ Seviyesi Daha Yüksek Olan Kan Grubu

IQ seviyesi çok iyi olan kan grubu belli oldu. İşte IQ seviyesi iyi olan o kan grubu

Bu Kan Grubunda Olanlar Çok Zeki Oluyor! İşte IQ Seviyesi Daha Yüksek Olan Kan Grubu
Yayınlanma Tarihi : 19 Nisan 2024 19:03

Kan grupları insan sağlığı üzerinde etkili olan önemli bir faktördür. Yapılan araştırmalar, farklı kan gruplarının insanların zeka seviyeleri üzerinde de etkili olabileceğini göstermektedir. En zeki kan grubu hangi kan grubu belli oldu.

Japonya'da popüler olan Ketsueki-gata teorisi, kan grubunuzun kişilik özelliklerinizi belirleyebileceğini öne sürüyor. 1930'lar itibarıyla kullanılmaya başlanan bu teori, her kan grubu için belirli olumlu ve olumsuz karakter özellikleri sunar.

Japon profesör Tokeji Furukawa'nın çalışmalarıyla daha da tanınır hale gelen bu konsept, Yunan filozof Hipokrat'ın kişilik kategorizasyonlarına dayanır. Hipokrat, kişilik özelliklerinin vücuttaki sıvılar; safra, kan ve balgam ile ilişkili olduğunu savunur. Furukawa'ya göre ise, her kan grubu bireyin karakteristik özelliklerini etkileyebilmektedir.

images.jpg

A Kan Grubu

A kan grubuna sahip kişiler, genellikle yaratıcılık ve zeka gibi olumlu niteliklerle tanımlanır ve iş birliği yapma yetenekleri yüksektir. Ancak, bu bireyler aynı zamanda inatçı ve gergin olabilirler. Japonya'da A kan grubu, diğer kan tiplerine göre daha fazla yaygındır.

B Kan Grubu

B kan grubundaki insanlar güçlü, tutkulu, empatik ve kararlı olarak bilinirler. Bununla birlikte, bencillik ve düzensiz davranışlar gibi olumsuz özelliklerle de ilişkilendirilirler. Bu kan grubundaki kişilerin, A kan grubundaki bireylerle zaman zaman çatıştıkları belirtilir.

AB Kan Grubu

AB kan grubu sahipleri, mantıklı düşünme ve uyum sağlama gibi kuvvetli yönleriyle öne çıkarlar; ancak kararsızlık, eleştirel tavır ve unutkanlık gibi zayıf yanları da vardır. Bu kan grubu, A ve B kan tiplerinin özelliklerini birleştirdiği için oldukça dikkat çekicidir. Nadir bulunan bu kan grubu, Japonya'da özellikle değerli kabul edilir.

 

0 Kan Grubu

0 kan grubuna sahip kişiler, genellikle güvenilirlik, kararlılık, dayanıklılık ve sezgisel yetenekleriyle tanınırlar. Ancak, bu bireylerin bazen bencil ve dengesiz oldukları da öne sürülmektedir. Özellikle A kan grubundaki insanlara karşı bencil bir izlenim bırakabilirler.

BBC Türkçe'deki habere göre;  Avrupa'da yapılan bir araştırma, 0 grubu dışındaki kan gruplarının kalp krizi ve inme riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Avrupa Kardiyoloji Topluluğu'nda sunumu yapılan araştırma, bunun sebebinin A, B ve AB tipi kan gruplarında kanın pıhtılaşmasına yol açan proteinin daha yüksek olmasından kaynaklanabileceğini söylüyor.

1.3 milyon insanın incelendiği araştırmaya göre 0 kan grubuna sahip bin bireyden 14'ü kalp krizi geçirirken, 0 grubu dışında kalanlarda bu oran bin kişide 15'e çıkıyor.