Canan Karatay işin sırrını açıkladı. Kış aylarında tüketilen bu besin tam koruma sağlıyor

Kış aylarına girilmesi ile beraber, ünlü Profesör Canan Karatay’ın da ‘bol bol tüketin’ dediği besinler yeniden akıllara gelmiş durumda. Canan Karatay'a göre işte kış aylarında bağışıklık sistemini güçlü kılan besinler.

Canan Karatay işin sırrını açıkladı. Kış aylarında tüketilen bu besin tam koruma sağlıyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Ocak 2023 15:51

Havalar giderek soğumuş durumda. Bir çok kişi kış hastalıklarına yakalanıyor. Özellikle 'grip, öksürük, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı' gibi rahatsızlık yaşayanların sayısı artıyor.

Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlü kılmak gerekiyor. Ünlü Profesör Canan Karatay, yaptığı açıklamalarla sık sık tartışılsa da Karatay’ın sağlık açısından önerdikleri, birçok kesim tarafından da uygulanmakta. Dünyaca ünlü çok sayıda bilim insanı da Canan Karatay'ı doğruluyor. 

KIŞ AYLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Havalar önümüzdeki günlerde soğuyacak. Bir çok ilde kar yağacak. Hal böyle olunca hastalıkların sayısının artması bekleniyor. Canan Karatay’ın ‘bol bol tüketin’ dediği besinler, bir kez daha akıllara geldi.

Peki Canan Karatay hangi besinleri önermişti? 

Canan Karatay'a göre o yiyecekler Lahana - Soğan ve Sarımsak...

Bunların çip halinin Prebiyotik olduğunu açıklayan Canan Karatay mutlaka bunların tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.. D vitamini almamız gerektiğini de belirten Canan Karatay, mutlaka güneşte yürümemizi tavsiye ediyor. Üstelik kar yağıyor olsa bile. 

ÖNERDİĞİ ÇORBAYA DİKKAT!

Öte yandan Canan Karatay mutlaka kemik suyu çorbası içilmesi gerektiğini de açıklıyor... Hayvansal yağ tüketmek veya sakatat tüketmek gerektiğini belirten Canan Karatay, kış aylarında mutlaka kelle Paça çorbası, kemik suyu çorbası ve yoğurdu ve bol bol sirke tüketmeyi öneriyor... En çok önerdiği yiyecek ise Lahana ve faydaları saymakla bitmeyen Lahana turşusu.. Canan Karatay'a göre Lahana  dünyanın en sağlıklı gıdası...

ULUSALPOST.COM