Dalyan Kanalı'nın Su Altı Zenginliği ve Doğal Güzelliği Göz Kamaştırıyor

Su altı belgesel yapımcısı Tahsin Ceylan ve ekibi, Muğla'nın Dalyan Kanalı'nı su altı ve havadan görüntüledi. Görüntülerde kanalın nefes kesici su altı zenginliği ve doğal güzelliği gözler önüne serildi.

Dalyan Kanalı'nın Su Altı Zenginliği ve Doğal Güzelliği Göz Kamaştırıyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Mayıs 2024 22:07

Avrupa'nın en iyi korunan açık alanları arasında gösterilen, doğal güzelliği kadar balık, yengeç üretimiyle de öne çıkan Muğla'daki Dalyan Kanalı, su altından ve dronla havadan görüntülendi.

Su altı belgesel yapımcısı Tahsin Ceylan ve ekibi, Muğla'nın Dalyan Kanalı'nda su altı ve hava çekimleri gerçekleştirerek bölgenin eşsiz güzelliklerini kayıt altına aldı.Drone ve dalış kameralarıyla, Dalyan Kanalı'nın nefes kesici manzaraları ve su altı zenginlikleri izleyiciye sunuldu.

Çekimlerde, kurbağa, mavi yüzgeçli yengeç, kefal balığı, istilacı deniz kestanesi, aslan ve vatoz balıkları ile caretta carettalar gibi deniz canlılarının yanı sıra tarihi amforalar da görüntülendi.

Tahsin Ceylan, AA muhabirine, bölgenin nehirle denizin birbirine karıştığı, doğal güzelliğiyle öne çıkan özel bir alan olduğunu söyledi.

Su ürünleri üreten DALKO'nun havuzlarının da önemli canlı zenginliği barındırdığını anlatan Ceylan, bölgede üretilen levrek, yılan balığı, mavi yengeç başta olmak üzere deniz canlılarının yurt içi ve yurt dışına gönderildiğini ifade etti.

DALKO Başkanı Arif Yalılı da bölgenin turizm cenneti olduğunu, sadece Türkiye'den değil dünyanın her köşesinden bilindiğini kaydetti.

Kendi dalgıçlarının kanalın dip temizliğini yaptığını vurgulayan Yalılı, "İşimiz sadece yıl boyunca balık üretmek değil, çevreyle de ilgileniyoruz. Değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :