Emeklilikte yaşamak için tercih edilen 4 şehir, akın akın göç alıyorlar

Durumu iyi olan zengin emekliler akın akın İstanbul'dan göç etmeye başlarken en çok göç alan şehirler de belli oldu

Emeklilikte yaşamak için tercih edilen 4 şehir, akın akın göç alıyorlar
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2024 00:13

Zengin emeklilerin İstanbul'dan göç etmeye başlaması, son dönemde gözle görülür bir trend haline geldi. Birçok emekli daha sakin şehirlere göç ediyor.

 Bu durumun en önemli nedenleri arasında deprem korkusu ve trafik sorunu gösteriliyor.

İstanbul'daki trafik sorunu her geçen gün artıyor. Birçok kişi evine özellikle olumsuz hava koşullarının olduğu zamanlarda saatlerce ulaşamadığını belirtiyor.

İstanbul'un enflasyonu diğer şehirlerin enflasyonuna göre de oldukça fazla.

Göç veren şehirler arasında İstanbul'un öne çıkması, bu durumun ciddiyetini ve etkisini gözler önüne seriyor. 

EN ÇOK GÖÇ ALAN 4 ŞEHİR

Gercekgundem.com'da yer alan bir içerikte; En çok göç alan şehirlerle ilgili detaylar da paylaşıldı.

İşte o şehirler

İZMİR

İzmir, sahip olduğu deniz manzarası, tarihi dokusu ve kültürel etkinlikleri ile emekliler için oldukça cazip bir seçenek olarak öne çıkıyor. Özellikle huzurlu bir yaşam arayanlar için İzmir, tercih edilen şehirlerin başında geliyor.

2-upsb.jpg

Türkiye'nin batısında yer alan İzmir, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Ege Denizi'nin kıyısında yer alan bu şehirde, emeklilik hayatınızda deniz manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilir, tarihi yerleri ziyaret edebilir ve lezzetli Ege mutfağından yemekler tadabilirsiniz. Ayrıca, İzmir'in sağlık hizmetleri ve ulaşım olanakları da oldukça gelişmiştir.

ANTALYA

Antalya, iklimi ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Emekliler için sunduğu sağlık imkanları ve sosyal aktiviteler ile tercih edilen bir şehir olma özelliği taşıyor. Ayrıca turistik olanakları ve sahil şeridi de emeklilerin keyifli vakit geçirmelerine imkan tanıyor.

thumbs-b-c-5c214cb872cd68793469cb8f3cdcfbe5.jpg

MUĞLA

Muğla, doğal güzellikleri ve sakin yaşam tarzı ile emeklilerin ilgisini çekiyor. Özellikle doğa ile iç içe bir yaşam sürmek isteyenler için Muğla, ideal bir tercih olabilir. Ayrıca temiz havası ve yeşil alanlarıyla da dikkat çekiyor.

thumbs-b-c-2481ea9cedcc448c2e660d24363551fe.jpg

BURSA

Bursa, tarihi dokusu ve kültürel mirası ile emekliler için önemli bir cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Ayrıca sağlık hizmetleri ve altyapı imkanları da emeklilerin rahat bir yaşam sürmelerine olanak tanıyor.

İlgili Haberler