Gümüşhane'deki 240 Metre Yükseklikteki Cam Seyir Terası Turistlerin İlgi Odağı Oldu

Torul ilçesinde bulunan 240 metre yükseklikteki cam seyir terasına çıkan yerli ve yabancı turistler, muhteşem manzarayı keyifle izliyorlar.

Gümüşhane'deki 240 Metre Yükseklikteki Cam Seyir Terası Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2024 17:41

Gümüşhane'de 6 yıl önce inşa edilen 90 metrekarelik cam seyir terası, Zigana Dağı, Limni Gölü ve Karaca Mağarası'na yakın konumuyla bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekiyor. 

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, turizm sezonunun açılmasıyla birlikte cam seyir terasına ziyaretçi ilgisinin arttığını belirtti. Özdemir ayrıca, Gümüşhane'deki cam seyir terasının önemli bir turizm noktası olduğunu vurgulayarak, gurbetçilerin ziyaretlerinin arttığını ve bu yıl cam teraslarında yoğunluk beklediklerini söyledi.

Adrenalin Duygusu Çok Etkileyeci

Ülkenin farklı yerlerinde cam terasları olduğunu anımsatan Özdemir, "Torul'daki cam terasımıza çıkıldığında verdiği adrenalin duygusu çok etkileyici. Aynı zamanda doğanın güzelliği de turistleri buraya çekiyor." diye konuştu.

Özdemir, cam seyir terasına ilgiyi daha da artırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığına proje sunduklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

"İnsanlar burada artık farklı şeylerin olmasını bekliyor. Torul'un içerisinden cam terasa yürüyüş yolu yapmayı planlıyoruz. Ziyaretçiler araçlarını ilçe merkezinde bırakacak, yürüyerek cam terasa çıkabilecekler. Işıklandırması ve çevre düzenlemesi gibi yeni çalışmalarla cam terasımız daha güzel bir görünüm kazanacak. Bu sezon cam seyir terasta 200 bin yerli ve yabancı turist ağırlayacağımızı düşünüyorum. Şu anda rakamlar da bu yönde ilerliyor. Özellikle Kurban Bayramı döneminde yoğunluk bekliyoruz."

Bayram tatili için Bursa'dan geldiğini belirten Burcu Yeşil, "Daha önce cam seyir terasına gelmiştim, anısı kalmıştı, tekrar gelmek istedik. Güzel, beğeniyoruz." dedi.

Ziyaretçilerden Bayram Koca, "Burası çok güzel bir yer. İkinci gelişim. Mükemmel, görsel ve doğa olarak harika bir yer. Herkese tavsiye ederiz." diye konuştu.

Cevat Koca, terastan aşağıya bakmaya korktuğunu dile getirerek, "Kardeşime ve korkuluklara tutunarak gezebildim. Çok güzelmiş. Nasip olursa ilerleyen yıllarda yine geleceğim." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :