Orkideleri canlandıran tüyo - 1 yıldır açmayan orkideler bile çiçek açıyor

Orkideniz çiçek açmıyor mu? İşte orkidenin çiçek açmasını sağlayacak tüyo

Orkideleri canlandıran tüyo - 1 yıldır açmayan orkideler bile çiçek açıyor
Yayınlanma Tarihi : 18 Nisan 2024 15:31

Orkidelerinizi canlandırmak ve tekrar çiçek açmalarını sağlamak için sabırlı olmalısınız. Orkideniz solduysa asla çöpe atmamalısınız. Birçok kişi orkidelerini çöpe atmaktadır. Oysa bu çok büyük bir hata.

EN SEVİLEN ÇİÇEKLER ARASINDA YER ALIYOR

Orkide yetiştiriciliği, çiçek severler arasında popüler bir hobi haline gelmiştir. Birçok ev hanımı son dönemde evinde orkide beslemektedir. 

Ancak bazen orkidelerin çiçek açmaması veya solması gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Orkidenin solması durumunda dikkatli hareket etmektedir.

ORKİDENİN CANLANMASINI SAĞLAYACAK TÜYOLAR

hq720.jpg

Bu durumda, orkideleri canlandırmak ve tekrar çiçek açmalarını sağlamak için bazı önemli tüyolar bulunmaktadır. Ensonhaber.com'da yayımlanan bir içerikte; Orkidelerin canlanmasını sağlayacak çiçek bakım tüyosuna yer verildi. İşte bilmeniz gereken o tüyolar

Orkide bakımının en önemli unsurlarından biri doğru ışıklandırmadır. Orkideler bol ışık sever fakat doğrudan güneş ışığından kaçınmalıyız.

Nemli bir ortamı seven orkideler için düzenli su püskürtmek harika bir fikir! Yapraklarını nemlendirmek onları daha mutlu ve canlı tutar. Ancak sulama konusunda dikkatli olmalıyız.

Orkideler havayı seven köklere sahiptir, bu nedenle sık sık sulamak yerine toprağın kurumasını beklemeli ve daha sonra sulama yapmalıyız.

Orkidenizin çiçek açma dönemlerinde ona ekstra ilgi göstermelisiniz. Tomurcuklar oluştuğunda, ona yeterli besin ve su sağlamalıyız.

Zaman zaman orkidenizin saksısını değiştirip köklerini kontrol etmek de bakımının bir parçası.