Türksat, Televizyon Kanallarının Frekans Listesinde Güncellemeye Gitti

Türksat, uyduları üzerinden yayıncılık yapan televizyon ve radyo kanallarının frekans listesini güncelledi. Yapılan açıklamaya göre, TKGS ile uyumlu bir uydu alıcısı olanların herhangi bir değişiklik yapmasına gerek kalmayacak.

Türksat, Televizyon Kanallarının Frekans Listesinde Güncellemeye Gitti
Yayınlanma Tarihi : 27 Ocak 2024 17:24

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Türksat'tan yapılan açıklamada, ülkedeki şifreli ve şifresiz tüm kanalların frekans ve yayınlarının Türksat'ın dört farklı haberleşme uydusu üzerinden verildiği belirtilerek, söz konusu yayınların izlenmesi için ek bir antene ihtiyaç bulunmadığı kaydedildi.

Açıklamada, mevcut anten ayarlarında değişiklik yapılmasına gerek olmamakla birlikte Türksat uydularındaki kanalların güncel frekanslarının zaman zaman değiştiğine işaret edildi.

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu bir uydu alıcısı varsa, herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmadığı belirtilen açıklamada, uydu alıcılarının yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği bildirildi.

Uydu alıcısı TKGS ile uyumlu olmayan alıcılar için ise frekans ayarlarının yapılandırılarak şebeke taraması yapılması gerektiği aktarılan açıklamada, frekans listesine "https://uydu.turksat.com.tr/turksat-frekans-listesi" linkinden ulaşılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :