Antalya-Alanya Arası Seyahat Süresi Kısalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Antalya'da katıldığı bir açılış töreninde, Antalya-Alanya otoyolu ile yolculuk süresinin 45 dakikaya ineceğini bildirdi.

Antalya-Alanya Arası Seyahat Süresi Kısalacak
Yayınlanma Tarihi : 02 Mart 2024 22:17

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kepez ilçesindeki Antalya Şehir Hastanesi ile bağlantı yollarının açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentte birçok projeye imza attıklarını söyledi.

Bakanlık olarak 2002'den bu yana Antalya'nın ulaşım ve iletişim altyapısına 181 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Uraloğlu, Antalya'nın bölünmüş yolunu 197 kilometreden 715 kilometreye çıkardıklarını kaydetti.

Antalya Batı Çevre Yolu'nu bitirerek hizmete sunduklarını hatırlatan Uraloğlu, Kuzey Çevre Yolu'nda da köprülü kavşaklar inşa ederek trafik sıkışıklığını rahatlattıklarını vurguladı.

Uraloğlu, Akdeniz Batı Sahil Yolu'nu da tamamlayarak ve Phaselis Tüneli'ni hizmete açarak kentin batısındaki turizm merkezlerine ulaşımı rahatlattıklarını dile getirdi.

Antalya-Alanya arası seyahat süresini kısaltacak ve konforlu yolculuk imkanı sağlayacak 122 kilometrelik otoyol ihalesini gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Uraloğlu, "Antalya-Alanya otoyolu ile yolculuk 1 saat bile sürmeyecek. Antalya'dan 45 dakikaya Alanya'ya gidilebilecek." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :