Antalya, Kumluca ve Demre'de Hortumdan Etkilenenlere 39 Milyon TL Ödeme

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), Antalya'nın Kumluca ve Demre ilçelerinde meydana gelen hortum ve fırtınadan etkilenen üreticilere 39 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

Antalya, Kumluca ve Demre'de Hortumdan Etkilenenlere 39 Milyon TL Ödeme
Yayınlanma Tarihi : 15 Mart 2024 22:07

Türkiye'de devlet destekli tarım sigortası poliçelerinin üretim ve hasar işlemlerinin yapılması, riskin paylaştırılması ve reasürans koruması için kurulan Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), Antalya'nın Kumluca ve Demre ilçelerinde meydana gelen hortum felaketinden etkilenen üreticilere 39 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

TARSİM'den yapılan açıklamada; '5 Mart tarihinde Antalya'nın Kumluca ve Demre ilçelerinde meydana gelen hortum afetinin ardından bölgedeki seralarda ve içindeki bitkisel ürünlerde hasar oluştu. Sigortalı sera üreticilerinden alınan hortum sebepli ihbarları takiben, TARSİM tarafından görevlendirilen eksperler, hasar tespit çalışmalarını çok kısa bir süre içinde tamamladı. Hortumun sera alanlarında, örtü (cam ve plastik), konstrüksiyon unsurlarında ve içerisindeki ürünlerde hasarlar meydana getirdiği, yapılan ekspertiz işlemleri sonrasında ise hasar gördüğü tespit edilen sigortalı sera üreticilerine bir hafta içinde 39 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirildi.' ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :