Çanakkale'nin Eceabat İlçesinde Göçmen Taşıyan Lastik Bot Battı: 16 Ölü

Çanakkale'nin Eceabat ilçesi açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan lastik bot battı. Yaşanan korkunç olay sonucu 16 kişi hayatını kaybederken, botta kaç kişinin olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Çanakkale'nin Eceabat İlçesinde Göçmen Taşıyan Lastik Bot Battı: 16 Ölü
Yayınlanma Tarihi : 15 Mart 2024 21:59

Düzensiz göçmenleri taşıyan lastik botun gece saatlerinde battığı, ihbarın ise sabah yapıldığı bilgisini veren Vali İlhami Aktaş, "İhbarı alır almaz da tüm unsurlar bölgeye intikal etti. Helikopter, uçak, Sahil Güvenlik'in, Kıyı Emniyeti ve diğer kurumların unsurları bölgeye sevk edildi. 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulmuş. 2 kişiyi de Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Hatta birisini bizim olduğumuz tekneye aldık. Kurtarılanları hastaneye sevk ettik." dedi.

Aktaş, botta kaç kişinin bulunduğuyla ilgili yeterli bilgi olmadığını vurgulayarak, "Kayıp sayısını belirlemeye çalışıyoruz. Sağ kurtulanlarla görüşülüyor. Biraz çelişkili bilgiler var. Kendi aralarında çelişkili konuşuyorlar. Şu ana kadar 4 kişi sağ kurtarıldı, 16 ölü var. İlk belirlemelere göre, vefat edenlerin 4'ü çocuk ve bebek." açıklamasında bulundu. 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :