CHP harekete geçti! Hedefteki isim Ebrar Karakurt'un adı caddeye veriliyor

CHP, Avrupa Şampiyonu olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarılı oyuncusu Ebrar Karakurt’un isminin Balıkesir'in Susurluk ilçesinde bir caddeye verilmesi için harekete geçti.

CHP harekete geçti! Hedefteki isim Ebrar Karakurt'un adı caddeye veriliyor
Yayınlanma Tarihi : 12 Eylül 2023 16:31

Bir süredir yandaşlar tarafından hedef haline getirilen Ebrar Karakurt'a CHP sahip çıktı. Ebrar Karakurt'un ismi Balıkesir'de caddeye verilmek isteniyor. Bunun için CHP, Belediye Meclisi'ne önergede bulundu.

Haberport'un aktardığına göre, 4 Eylül'de CHP'li Susurluk Belediye Meclisi üyesi Murat Kula, Susurluk kentinde uygun bir cadde veya bulvara Balıkesirli olan başarılı voleybolcu Ebrar Karakurt'un isminin verilmesini önerdi.

Kula, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Tabii ki hepsinin bu zaferde büyük rolü var ama bizim için bir kişi diğerlerinden daha önemli. İlçemizde bir sokağa hemşehrimiz Ebrar Karakurt'un adını vermek istiyoruz. En çok saldırıya uğrayan, en çok yorulan isim oydu ama her türlü zararlı kampanyaya rağmen dimdik ayakta kaldı, çok oynadı ve ay yıldızlı bayrağımızı gururla Avrupa'da dalgalandırdı. Bu konu ilgili komisyona havale edildi, biz de bu konuyu takip etmeye devam edeceğiz."

Etiketler :