CHP Sarıgül yerine Lütfü Savaş'ı yeniden aday gösterdi! Peki oy oranı ne?

CHP, Mustafa Sarıgül yerine Lütfü Savaş'ı aday gösteriyor. Bir süredir Mustafa Sarıgül'ün Hatay adayı olacağı gündemdeydi.

CHP Sarıgül yerine Lütfü Savaş'ı yeniden aday gösterdi! Peki oy oranı ne?
Yayınlanma Tarihi : 20 Şubat 2024 21:30

CHP, tüm tepkilere rağmen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Lütfü Savaş ile devam etme kararı aldı. Peki anketler Lütfü Savaş ve Hatay için ne diyor? CHP'nin uzun bir süre boyunca Mustafa Sarıgül'ü aday göstereceği öne sürülmüştü.

Gazeteduvar.com.tr'nin haberine göre; Area Araştırma Başkanı Murat Karan, Tele 1'de katıldığı canlı yayında son yaptıkları Hatay anketinin sonuçlarını hatırlattı.10-17 Şubat tarihleri arasında yapılan ankette CHP'nin adayı Lütfü Savaş yüzde 46,7; AKP'nin adayı Mehmet Öntürk yüzde 41,1 oy almıştı. Diğer adayların ise toplam oyunun yüzde 12,2 olduğu görülmüştü.

 'Diğer' kategorisinde TİP ve İYİ Parti'nin adayının olduğunu belirten Karan, TİP'in 3. parti olduğunu söyledi. Gökhan Zan'ın 4-6 bandında bir oy aldığını söyleyen Karan, 2019'daki seçim sonuçlarını hatırlattı.

 2019 SEÇİMLERİNDE NE KADAR OY ALDI?

2019 seçimlerinde 55,2 oy alan Lütfü Savaş'ın 46,7'ye kadar düştüğünü söyleyen Karan, yüzde 10'luk oyun TİP ve İYİ Parti'ye gittiğini savundu.