Dicle Elektrikten Diyarbakır ve Mardin Arasındaki Ölümcül Yangınına İlişkin Açıklama

Dicle Elektrik, 12 kişinin hayatını kaybettiği Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan anız yangına ilişkin açıklama yaptı.

Dicle Elektrikten Diyarbakır ve Mardin Arasındaki Ölümcül Yangınına İlişkin Açıklama
Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2024 23:47

Dicle Elektrik'ten açıklamada, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 6 ilde elektrik dağıtım hizmeti sunulduğu, bölgede verimli tarım uygulamalarının desteklendiği ve oluşan afetlere karşı çiftçilerin uyarıldığı belirtildi.

Açıklamada, Diyarbakır ve Mardin arasındaki anız yangınına ilişkin şunlar kaydedildi:

"Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Olayın meydana geldiği ilk andan itibaren Dicle Elektrik olarak ekiplerimizle sahada incelemelere başladık. Bazı medya kanallarında yangının elektrik kaynaklı olduğu belirtilmiş olsa da yaptığımız incelemelerde yangının elektrik iletim hatlarından kaynaklanmadığını belirledik. Hatta belirtilen bazı bölgelerde elektrik iletim hatlarının dahi yangının meydana geldiği bölgelerden geçmediğini gördük. Tespit çalışmalarımıza ilgili kamu birimleriyle devam ediyoruz. Herhangi bir farklı bulgu edindiğimizde yetkili birimlerle paylaşmayı sürdüreceğiz."

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 12'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin’de meydana gelen yangınla ilgili yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısının 12'ye yükseldiğini ve hastalardan 5'inin tedavisinin devam ettiğini bildirdi.

Bakan Koca, X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

''Diyarbakır ve Mardin’de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.''
 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :