İstanbul’da Bayramın Son Gününde de Cadde ve Sokaklar Doldu Taştı

İstanbul'da Ramazan Bayramı'nın keyfini çıkarmak isteyen aileler, güneşli havayı fırsat bilerek dışarıda gezmeye çıktılar. Ancak yoğunluk nedeniyle yürümekte güçlük çeken vatandaşlar arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

İstanbul’da Bayramın Son Gününde de Cadde ve Sokaklar Doldu Taştı
Yayınlanma Tarihi : 12 Nisan 2024 22:29

İstanbul'da Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde, güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, aileleriyle birlikte Eminönü'nde yoğun ilgi gösterdi. 

Tarihi ve turistik bölgeler, megakentte en çok ilgi gören alanlar arasındaydı. Ancak bu yoğun ilgi nedeniyle yaya ve araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi. 

Bazı vatandaşlar, kalabalık nedeniyle yürümekte güçlük çekti ve yol kenarındaki demir korkulukların üzerinden atlayarak karşı tarafa geçmek zorunda kaldı. Eminönü Yer Altı Çarşısı'nda ise izdiham nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Yoğunluk sırasında zaman zaman buradaki bazı vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Burada iki grup arasında çıkan sözlü tartışma, kısa sürede büyüyerek yumruklu kavgaya dönüştü. Diğer vatandaşların araya girmesiyle sonlandırılan kavga anı ise kameralarca kaydedildi.

Çocuklu Aileler Hayvanat Bahçesini Tercih Etti

Polonezköy'deki hayvanat bahçesi bayramda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı

Bayram tatilinde Polonezköy'deki hayvanat bahçesini ziyaret eden vatandaşlar, çocuklarıyla keyifli bir gün geçirdi. Geniş bir alana yayılan hayvanat bahçesinde birçoğu serbestçe dolaşan hayvanları yakından görme şansı bulan vatandaşlar, geyik, keçi, alpaka ve deve kuşlarını elleriyle besleyip, ata bindi. Vatandaşlar yılan, maymun ve papağan gibi hayvanları omuzlarına alarak fotoğraf çektirdi.

Hayvanat bahçesinde en büyük ilgiyi, Afrika'dan getirilen Huysuz, Şakir ve Neriman adlı zürafalar ile Danyal adlı piton yılanı gördü.

Yapay göletlerdeki flamingo, kuğu, pelikan ve leylekler, hayvanat bahçesinde fotoğraf çekenlere görsel şölen yaşattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :