Malatya'da Depremzedeler Sıcak Yuvalarına Kavuşuyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Malatya'da da depremzedeler için yapılan TOKİ konutlarının anahtarları resmi işlemlerin ardından hak sahiplerine verilmeye başladı.

Malatya'da Depremzedeler Sıcak Yuvalarına Kavuşuyor
Yayınlanma Tarihi : 08 Mart 2024 20:02

'Asrın felaketi' olarak kayıtlara geçen 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'da inşa edilen deprem konutlarının anahtarları dağıtılmaya başladı.  Battalgazi ilçesine bağlı Gelinciktepe'de inşa edilen deprem konutlarının 4. etabında yer alan 726 TOKİ konutlarının anahtarları, hak sahiplerine teslim ediliyor. 

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Konutların anahtarlarını alan hak sahipleri, AFAD personelinin gözetiminde evlerini gezdi.

 

Eyüp Suna, babası Hayrettin Suna'nın Hidayet Mahallesi'ndeki evinin depremde ağır hasar aldığını ve yıkıldığını anlattı. Yeni evlerine kavuştukları için mutlu olduklarını belirten Suna, "Başımıza gelen büyük felaketten sonra bu kadar kısa sürede toparlanıp, evlerin teslim edilmesi bizleri mutlu etti. En kısa sürede taşınmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Yeni konutunu gezen Mahmut Kök ise depremde evinin yıkılması nedeniyle kentten ayrıldığını ve Elazığ'da yaşamaya başladığını söyledi.

Evinin anahtarını alınca farklı duygular hissettiğini dile getiren Kök, "İnsanın ağlayası geliyor. Devletimizden Allah razı olsun, bizi memnun ettiler. Konuşacak kelime bulamıyorum. Evin hazır şekilde verilmesi mutluluk veriyor. Evi beğendim, çok şükür güzel yapmışlar. Ramazan ayından sonra taşınmayı düşünüyoruz." dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :