Optimar İstanbul anketini açıkladı! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde?

31 Mart yerel seçimlerine iki aydan az bir süre kala İstanbul’da Murat Kurum ile Ekrem İmamoğlu arasındaki yarışın sorucu merak konusu olmuş durumda. İktidara yakın OPTİMAR son anket sonuçlarını paylaştı

Optimar İstanbul anketini açıkladı! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde?
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2024 00:51

Optimar İstanbul'un yaptığı bu anket sonuçları, seçim sürecinin daha da heyecanlı geçeceğini gösteriyor. Her iki adayın da seçmenlerin tercihlerini dikkate alarak kampanyalarını sürdürmesi ve projelerini net bir şekilde ortaya koyması önem taşıyor. Sonuçların ne olacağını ise, 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan seçimler belirleyecek.

Optimar İstanbul, son yapılan ankete göre İstanbul'da seçmenlerin tercihlerini ortaya koydu. Ankete göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu ve AK Parti adayı Murat Kurum'un yarışı sürüyor.

14-28 Mayıs seçimlerini bilen sayılı araştırma şirketlerinden biri olan OPTİMAR son İstanbul anket sonuçlarını OPTİMAR’ın sahibi Hilmi Daşdemir, Youtube kanalında paylaştı.

İstanbul anketinde çarpıcı sonuç


Buna göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum yüzde 45.5 alırken, CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 46 oy alıyor.

Sonuçları değerlendiren Daşdemir, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kararsızlar azalacaktır. Başa baş bir seçim yarışı İstanbul’u bekliyor. Yine mahkemede mi biter onu bilemeyiz ama çanlar Ekrem İmamoğlu’nun gideceği yönünde çalıyor. ‘Tik tak tik tak Ekrem İmamoğlu’nun günü zamanı sayılı’ diye bizi heyecanla bekletiyor. İmamoğlu’nu sevdiğim birisi değil ama araştırmalarımda da duygularıma yer yok. Araştırmalarımda rakamlar benim namusum. Durduğum yer Türkiye merkezli, dünyayı da Türkiye merkezli okuyan Müslüman bir Türk araştırmacıyım. Bununla da şeref ve gurur duyuyorum. 2014’ten beri en isabetli araştırmalar yapan ekibin başı olarak kendimle ve OPTİMAR ile gurur duyuyorum.

“Seçimler çantada keklik değil”


Murat Kurum arayı kapatıyor yakında yaptığımız araştırmalarda öne geçecek ama ne İstanbul ne Ankara için bu yarış çantada keklik değil. Başa baş kıyasıya bir yarış olacak.”

Etiketler :