Zonguldak'ta batan gemideki 7 kişi için çalışmalar devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtına nedeniyle hava ve denizden aramalara ara verilirken, ekiplerin karadan tarama çalışmaları yeniden başladı.

Zonguldak'ta batan gemideki 7 kişi için çalışmalar devam ediyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Kasım 2023 19:53

Zonguldak açıklarında fırtına nedeniyle batan gemide kaybolan 7 kişinin arama kurtarma çalışmaları yeniden başlatıldı.

Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım'da fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı gemideki kayıp personeli arama çalışmalarına 8'inci gününde devam ediliyor.

Kayıp 7 personelin bulunması için AFAD, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve diğer ekiplerin katıldığı aramalara, bölgede etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle havadan ve denizden müdahale edilemiyor.

Gece boyunca da devam edilen karadan tarama çalışmalarını yürüten ekipler, hava şartlarının normale dönmesiyle havadan, su üzerinden ve denizaltından aramalara devam edecek.

Bu arada kuvvetli rüzgarın etkisini sürdürdüğü kent genelinde yaklaşık 1500 kişilik ekip ve çok sayıda araç, muhtemel olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.

Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım'da Karadeniz bölgesinde etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı'ndan çıktığı sırada askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Ekiplerin çalışması sonucu gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5'inin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Muhabir: Kadir Yıldız,İbrahim Yozoğlu-AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :