Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

31 Martta sonuç AK PARTİ lehine olsa ne olurdu?

31 Martta Seçim AK PARTİ lehine sonuçlansa ne olurdu ? CHP kısıtlı seçmen itirazlarında bulunsaydı.

Sandıklarda hile yapıldı.

Sandıklar yeniden sayılsın çağrısında bulunsaydı.

YSK bırakın 1 ay 1 gün bile CHP'nin itirazlarını dikkate alabilirmiydi?

CHP'li Özgür Özel çıksaydı İstanbul'da kesinlikle bir şeyler oldu deseydi yandaş basın yine böyle çarşaf çarşaf içi boş bu açıklamayı manşetlere taşıyabilirmiydi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp seçim yenilenecek olursa yüzdeyüz kazanırız deseydi medya yine bu açıklamayı yayınlama gereği duyarmıydı.

Bir düşünün bakalım. Toplumun büyük bir bölümü bence bunların hiçbirisi olmazdı .Atı Alan Üsküdar'ı geçer denir biterdi yorumunda birleşmiş durumda.

Şimdi YSK bir karar verecek ya tarafsızlığına gölge düşürecek. Ya da Siyasi iradenin siyasi iktidarın gücü baskısı altında kalıp ona göre karar verecek.

Her iki durumda da bilin ki kazanan tek bir kişi olacak. Oda Ekrem İmamoğlu.

Mağdur edilen o.

1 Ay boyunca kazanmış olduğu seçim elinden alınmak istenen o.

17 gün boyunca mazbatası verilmeyen yine o.

Olaki seçim  yeniden yenilenirse bu kez elinde daha büyük bir güçle sandığa gidecek. Mağdur edildim algısını her yerde kullanacak.

Halkta 5 yılda 7 kez seçime götürülmüş ve sürekli seçim gündeminden bıkkın bir vaziyette belkide Ekrem İmamoğlu'na yeniden kazandıracak.

Yani üzgünüm ama böylelikle Türkiye mi İstanbul mu ? diye Ak Parti kendisine soracak olursa Hem İstanbul'u kaybedecek hemde yeni parti iddialarının fokur fokur kaynadığı bir dönemde Türkiye'deki desteğini kaybedecek.

Olurda İstanbul yeniden Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılırsa belkide Türkiye bu kez erken bir genel seçimle karşılaşmak zorunda kalacak. Ve o seçimin yıldızıda arkasına aldığı bu rüzgarla Ekrem İmamoğlu olacak.

Ekrem İmamoğlu'nu yıldızlaştıran ise ne halk ne CHP'liler değil. Onu mağdur duruma düşürmeye çalışan AK PARTİ ve Destekçisi medya olacak.

Tarih tekerrürden ibarettir. İstanbul'da zorla görevden alınan Recep Tayyip Erdoğan bu kez görevden alınmaya çalışılan ise Türkiye'nin yeni siyaset yıldızı Ekrem İmamoğlu. Ama görünen o ki Türkiye'de zirveye oturmanın yolu Hem İstanbul'u kazanmaktan hemde İstanbul'da görevden alınmaktan geçiyor gibi.

Bekleyelim ve görelim tarih bize neler gösterecek neler yaşatacak..

Sadık Şimşek - https://www.instagram.com/gidilesinet/

Önceki ve Sonraki Yazılar