Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

CHP'lilere İhbar! İşte Seçimi Kaybetmelerinin nedeni

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu! Medya pompaladı herkes onu parlattı.

Bay Baykal bu herifi Partinin yıldızı gibi sürdüde sürdü ortaya. 

Tabii kazanamadı. Kazanamadığı gibi kendisine kurulan kumpas sonrasıda şırank diye bu herif CHP'nin başına bitiverdi.

 Kılıçdaroğlu başkanlığında 12 Haziran 2011 seçimlerine giren CHP , bu seçimlerde yüzde 25,98 oy aldı ve İktidar karşısında hezimete uğradı.

Ardından CHP , 7 Haziran 2015'te yapılan genel seçimde yüzde 24,95 oy aldı ve oylarını düşürerek iktidar karşısında yeni bir hezimete uğradı.

CHP'liler inatla bu herifi devirmedi ve genel başkanlığı altında 1 Kasım 2015 Erken seçimlerine gitti.  1 Kasım 2015 milletvekili genel seçiminde yüzde 25,32 oy alan CHP bir kez daha iktidar karşısında hezimete uğradı!

Büyük umutlarla 24 Haziran Seçimlerine giden CHP seçmeni ise bir kez daha Kılıçdaroğlu liderliğinde hezimete uğrayarak Yüzde 22,69 oy oranıyla İktidar karşısındaki en büyük yenilgiyi aldı.

Şimdi buradan açıkça ihbar ediyorum. CHP seçmenine sesleniyorum.

Günler önce bu site üzerinden CHP'lilerin çalışmadığını dile getirmiş ve tonlarca küfre maruz bırakılmıştım.

Ama bir kez daha hatırlatmak adına buradan o yazıyı paylaşıyorum.

İster kızın ister küfredin. Ama bu yazıya bir kez daha gözatın sonra karar verin.

Biz niye kaybediyoruz diye.

Biz neden her seferinde bu iktidar karşısında yenilgiye uğruyoruz diye bir soru verin..

İşte 9 Haziran 2018 tarihinde yazmış olduğum yazı :

Sadık Şimşek - İnstagram : www.instagram.com/gidilesinet

Cumhuriyet Halk Partisi ; Ben bu ülkenin kurucu partisiyim der durur yıllarca.. Bununda ekmeğini yemiştir bugüne dek.

Kuşkusuz yemeye devamda edecektir. HDP'yi eleştirmeyeceğim. Türkiye içerisinde dahi etkinlik yapmakta zorlanan bir parti Makedonya gibi Milliyetçi damarın olduğu bu topraklarda etkinlik yapması zaten pek hoş karşılanmaz. MHP'yi de eleştiremem çünkü onlardan en azından birileri geliyor ziyaret ediyor Üsküp'ü ve Makedonya'nın diğer kentlerini.

İyi Parti daha henüz çok ama çok yeni onlarında açılması imkansız gibi yurt dışına hemencecik.

Ama kimse kusura bakmasın CHP'nin elimden çekeceği var.

Eleştireceğim. Eleştirmek zorundayım. Bu nasıl bir muhalefettir ki böyle işleri güçleri laf salatasından başka bir şey değil.

AK PARTİ kurulduğu günden bugüne dek iktidar oluyor.

Peki CHP'nin başındaki zat 8 seçimi kaybetmiş birisi olarak hiç sormuyor mu kendisine acaba biz nerede yanlış yapıyor ve nerede hata yapıyoruz diye.

Sorsunlar bir zahmet.

Soramıyorlarsada cevabı ben vereyim.

AK PARTİ sadece seçim zamanı değil her dönem Anadoluyu karış karış gezip halkın sorunlarını dinliyor.

Köy köy dolaşıp vekiller varlıklarını hissettiriyor.

Çeşme'de tatil yaparken sayısız CHP yöneticisiyle karşılaşmış birisi olarak ifade edeyim ki CHP plajları doldururken AK PARTİ sahaları boş bırakmıyor.

Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri eğitimini tamamladığı Makedonya'da peki CHP herhangi bir faaliyet yürütüyor mu ?

Ben görmedim. Göremedim.

Ama AK PARTİ öyle değil AK PARTİ seçimden öncede seçimden sonrada vakit çalışma vaktidir diyerek Makedonya'da faaliyetlerini yürütüyor.

Pırıl pırıl gençler Salih Utaş,Mustafa Şanverdi ne bileyim şimdi isim saymaya gerekte yok. Sahada olan yüzlerce isim var Makedonya'da. 

Anlatmaya aslında gerekte yok.

Dün Bushi Hotel'de Başbakan yardımcısı Fikri Işık'ın danışmanı Yahya Coşkun bir panel düzenledi ve AK PARTİ'nin icraatları ve Türkiye'nin Dünya üzerindeki son dönemdeki yükselişini anlatan bir konuşma yaptı.

Genci yaşlısı doldurmuş durumdaydı paneli.

Ayrıntılara girmeyeceğim girmeye gerekte yok. Ama anladım ki AK PARTİ bu işi çok iyi biliyor. Ama Cumhuriyeti biz kurduk diyen parti ise kurucu liderlerinin askeri eğitim gördüğü Makedonya'da faaliyet yürütmeyecek kadarda siyasetten çakmayacak bir ruh hali içerisindeler.

Bugün Üsküp'ün sokaklarında Recep Tayyip Erdoğan'ın resimleri asılıyorsa dükkanlara veya evlerin camlarına bunun tek bir nedeni var. Oda AK PARTİ'nin yurt içi ve yurt dışında propaganda konusunda çok başarılı bir teşkilata sahip olmasındandır.

CHP'nin akıllı binasında oturan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ümidi kesmiş birisi olarak Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye yönelik bir eleştiri olarak kabul edin bunu derim Ey CHP'liler. Ne diyelim CHP'nin liderliğine adım adım koşan Muharrem İnce umarım bu çağrıya kulak verip siyaset nasıl yapılır öğrenir.

Aksi takdirde CHP bırakın 24 Haziran 2018'i - 24 Haziran 3018'de bile iktidarı görmez ve göremeyecektir de...

Önceki ve Sonraki Yazılar