Sadık Şimşek

Sadık Şimşek

CHP'nin AKP'ye hizmeti sürüyor

CHP'nin AKP'yi iktidarda tutmak için her fırsatta yapay gündem fırsatı vermesine artık herkes alıştı.CHP yönetiminin Günlerdir İdlib şehitlerimiz için meclisin oloğanüstü toplantıya çağrılması talebini hepimiz gördük.

Meclis toplandı. Toplanmasa daha iyiydi. AKP'yi tahrik edecek açıklamalarda bulunan Engin Özkoç meclisteki gerilimin fitilini ateşledi.

Mecliste yaşanan görüntüler hem gazi meclisin hemde şehitlerimizin hatırasına saygısızlıktan öte bir şey değildi.

Kutuplaşmanın bugüne dek hep AKP'ye yaradığını gördük. Mecliste yaşanan gerilim dolu görüntülerin ardından Bunu CHP yönetimi görememiş olacak ki CHP Genel Başkan Yrd Tuncay Özkan sosyal medya hesabından Engin Özkoç'la yemekten fotoğraf paylaşarak adeta zafer kazanmış kumandan edasına bürünmüş durumda.

Bu hususa dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum. Tarihten bir hatırlatma yapalım. Bugün Eğer AKP çok güçlüyse bunun en büyük nedenlerinden biride Tuncay Özkan'ın da yer almış olduğu Cumhuriyet mitingleridir.

O mitinglerde Erdoğan düşmanlığı ve Başörtüsü üzerinden yürütülen tartışmalar AKP'nin işine gelmiş ve 367 Krizi üzerine Abdullah Gül'ün adaylığının engellenmeside dönüşü olmayan bir yola Türkiye siyasetini itmiş ve kutuplaşma üzerindende AKP güçlü bir şekilde iktidara gelmiştir.

Aynı CHP hala akıllanmamış olacak ki kutuplaştırma siyasetine devam ediyor. Meclisi gererek seçmen desteğini alabileceklerini sanıyorlar. Gidilen yolun bir kez daha doğru olmadığını kurultayın yaklaştığı şu günlerde CHP yönetiminin değişmesinin bir zorunluluk olduğunu belirtmemde fayda var.

CHP değişmeden AKP gitmeyecek ve girilen her seçimi bu muhalefet anlayışıylada kazanmaya devam edecektir.

Sadık Şimşek : instagram : www.instagram.com/gidilesinet 

Twitter : www.twitter.com/simsekresmi

Önceki ve Sonraki Yazılar