Chicago'da Coşkulu Türk Festivali: 10 Bin Katılımcı Bekleniyor

Chicago'nun Rosemont bölgesindeki Donald E. Stephens Fuar Merkezi'nde düzenlenen 'Türk Festivali' başladı.

Chicago'da Coşkulu Türk Festivali: 10 Bin Katılımcı Bekleniyor
Yayınlanma Tarihi : 24 Mayıs 2024 23:40

CHICAGO (AA) - Chicago'nun Rosemont bölgesindeki Donald E. Stephens Fuar Merkezi'nde düzenlenen, Anadolu Ajansının (AA) da global iletişim ortağı olduğu festivale 10 bin katılımcı bekleniyor.

Chicago'nun Rosemont bölgesindeki Donald E. Stephens Fuar Merkezi'nde düzenlenen, Anadolu Ajansının (AA) da global iletişim ortağı olduğu Türk Festivali, 10 bin katılımcının buluşma noktası olacak. Şimdiye kadarki en kapsamlı Türk festivali olma özelliği taşıyan etkinlikte, yaklaşık 230 stant aracılığıyla Türk kültürünün birçok yönü sergilenecek.

Ebru, tezhip, seramik, filografi ve hat gibi alanlardaki sanatçılar da katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak. Festivale ilk 2 bin kayıt yaptıran kişiler arasından kurayla 20 kişi, Türkiye'ye gidiş-dönüş uçak bileti kazanma şansına sahip olacak.

"Türk Festivali" için kayıt yaptıracak ilk 2 bin kişi arasından kurayla belirlenen 20 kişiye, Türk Hava Yollarından Türkiye'ye gidiş dönüş uçak bileti verilecek.

Festivalin komite kurucularından Halil Demir, açılışta AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin bir parçasını buraya getirip, güzelliklerini ve insanlığa sunduğu birçok değeri buradaki insanlara tanıtmaya çalıştığımız için gurur duyuyoruz." dedi.

Türk milletini Chicago'da temsil etmekten de gurur duyduklarını ifade eden Demir, "Umuyoruz ki bu görevi yaparken başarılı oluruz ve halkımızı en güzel şekilde temsil ederiz." diye konuştu.

Demir, ziyaretçilerin güzel bir gün geçirmesini temenni ederek, Türkiye ile ilgili güzel izlenim bırakmayı ümit ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :